Cumartesi , 3 Aralık 2022

Apple, iPhone 6 için yeni bir reklam yayınlandı

Yaratıcı çözümleri ile birlikte hayatlarımızı daha kolay ve elbette daha teknolojik bir hale getirmeye çalışan Apple ürünlerinin tanıtım furyasına bir yenisi de dün akşam saatlerinde eklendi. Apple’ın yeni modelleri olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için çekmiş olduğu reklam filmi önce Apple tarafından YouTube aracılığı ile yayınlandı.

Reklam başlığı olarak Apple “Voice Text” yani “Sesli Mesaj” etiketini uygun görmüş. Reklam aslında hem iPhone 6 modellerini öne çıkartmayı amaçlıyor hem de diğer yandan iOS 8 ile birlikte kullanıcıların sahip oldu yeni sesli mesaj özelliğini göstermeye çalışıyor.  Özellikle yıl başının da yaklaşıyor olması nedeniyle yeni modellerin içerisinde yer aldığı daha fazla reklamı göreceğiz gibi görünüyor.

Reklam filminin oyuncuları ise bu sefer Jimmy Fallon ve Justin Timberlake ikilisydi. Daha doğrusu seslendiricileri desek sanırım daha doğru bir deyiş kullanmış olur. Nitekim 30 saniye kadar süren mini reklam içerisinde kendilerine ait görüntüler bulunmuyor. Fakat tabii yeni özelliği ve aynı şekilde yeni cihazları göz önüne çıkartmak için iki renkli sesin kullanılması da reklam filmini daha etkileyici bir forma sokmuş.

Reklamda ise gerçek bir komedi veya espritüel bir ortamı yaratılmış istenmiş. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın iki yeni reklam filmi daha çekmiş olması yıl başının yaklaşıyor olmasından da kaynaklanıyor denebilir. Nitekim Apple yılbaşı ile birlikte satışlarını daha da üst bir çıtaya yükseltmek istiyor.

Bir süre daha sanırım Jimmy Fallon ve Justin Timberlake‘in seslerinin kullanılmış olduğu reklam filmlerini görmeye devam edeceğiz. Fakat tatlı bir konsept içerisinde olduğu için reklam gerçekten de izlenebilirlik oranı olarak yeterli denebilir. Bakalım bu yeni reklama benzer hangi yaratıcı reklamlar bizim de ülkemizde seyirciler ile sosyal medya veya internet aracılığı ile karşı karşıya gelecek.

https://www.youtube.com/watch?v=NNavOxQzfkY

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir