Pazar , 4 Haziran 2023

Apple kullanıcılarını kıskandıran 10 uygulama

 

iOS kullanıcıları, iPhone ve iPad’lerini sorunsuzca, kolayca kullanmanın, güncellemeleri anında almanın keyfini çıkarıyorlar. Ancak bunun için bazı şeylerden de ödün veriyorlar. İşte iPhone’un Android’den alması, hatta “çalması” gereken 10 önemli uygulama.

 

1. Swype

 

Apple’ın ekran klavyesini sevmiyorsanız, onu değiştirme imkanınız yok. Bunun anlamı, Swype’nin harika özelliklerinden faydalanamayacağınız. Swype’ı kullanmayı öğrendikten sonra daha önce hiç olmadığı kadar hızlı yazı yazmaya başlayabilirsiniz.

 

2. Tasker

 

Tasker, başta biraz karışık gelse de inanılmaz işler yapabiliyor. Uygulama sayesinde IFTTP web hizmetine benzer, “eğer böyleyse, şöyle yap” mantığında görevler oluşturabiliyorsunuz. Kulaklıklarınızı bağladığınızda otomatik olarak müziğin başlaması gibi.

3. Bitcoin

 

Apple, geçtiğimiz günlerde Blockchain gibi Bitcoin uygulamalarını mağazadan çıkararak birçok Bitcoin kullanıcısını üzmüştü. Apple’ın zararlı, kopya ve çok kötü uygulamaları engellemesi iyi olsa da, bazen faydalı uygulamaları da engellemesi bir zafiyet olarak öne çıkıyor.

 

4. NFC

 

Apple, NFC yerine kendi alternatiflerini kullanıyor, dolayısıyla iOS’ta NFC destekli uygulamaların ortaya çıkma ihtimali oldukça düşük. Dolayısıyla Apple kullanıcıları, NFC etiketleri sayesinde örneğin arabalarına bindiklerinde otomatik olarak otomobil moduna geçme gibi eğlenceli işlevleri kaçırıyorlar.

 

5. Locale uygulaması

 

Locale, Apple’ın konum tabanlı önerilerinin çok daha önüne geçebiliyor. Uygulama, piliniz azaldığında pil harcayan işlevleri kapatabiliyor veya bir şarj cihazı bulmanızı size hatırlatabiliyor. Bulunduğunuz konuma göre duvar kağıdınızı ve görüntü ayarlarını değiştirebiliyor.

6. Go Launcher EX

 

Android kullanıcıları, cihazlarının nasıl görüneceğini kendileri belirleyebiliyorlar. Android’i kişiselleştirmeye yönelik birçok uygulama var. Go Launcher EX, bunlardan sadece bir tanesi.

 

7. Cover

 

Kilit ekranı, iOS kullanıcılarının kişiselleştirmek istediği yerler arasında. Android’de ise Apple kullanıcılarını kıskandıracak her tür olanak mevcut. Bunun için en ilginç uygulamalardan bir tanesi olan Cover, hangi konumlarda hangi uygulamaları kullandığınızı öğreniyor ve kilit ekranınızı buna göre kişiselleştiriyor.

 

8. Flash

 

Flash ölmekte olan bir web standardı olabilir, ancak hala onu kullanan web siteleri var.

 

9. Timely

 

Müthiş bir alarmlı saat olan Timely, alarmı kapatmanızı zorlaştıracak numaralar, alarmlarınızı cihazlarınız arasında tutarlı hale getirecek bulut eşitleme gibi işlevlere sahip.

 

10. App Lock

 

Play Store’daki incelemelere göre bazı cihazlarda sorunlu da olsa App Lock’un arkasındaki fikir, harika. Uygulama, tüm telefonunuzu kilitlemek yerine, seçtiğiniz uygulamaları parolayla veya çizebileceğiniz bir şekille korumanıza izin veriyor.

kaynak: chip.com.tr

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir