Perşembe , 26 Mayıs 2022

Apple Store, Zorlu Center’da iki yeni ödüle layık görüldü

Apple Store Türkiye mağazasına iki ödül aldı

Bildiğiniz üzere bu yıl Apple, Türkiye’de ilk fiziksel mağazasını Zorlu Center‘a kurdu. 5 Nisan tarihinde yapılan açılış ile birlikte Türkiye’nin ilk fiziksel mağazası olma amacını tamamlayan Apple Store, iki farklı ödüle layık görüldü. Ülkemizde Apple ürünlerine ilgi git gide artmakta diyebiliriz. Özellikle Apple tarafından geliştirilen yeni iki akıllı telefon iPhone 6 ve iPhone 6+ için ilgi oldukça yüksek. İlk haftalarda Apple Store önünde tüketici kuyruğuna bile şahitlik edilmişti.

5 Nisan tarihinde Zorlu Center’da açılan Apple Store, New York’un popüler caddesi olan 5. Cadde üzerindeki gibi cam tasarıma sahip. Hafif ve ultra ince karbon fiberle güçlendirilmiş camlara polimer çatı eşlik ediyor. Tasarımda göze çarpan şeylerden bir tanesi de çatının hiç bir bağlantı noktasının olmaması diyebiliriz.

Apple Store, ülkemizde Structural Awards 2014’de, yılın “Yapı Mühendisliği ve Ticari/Perakende Yapısı” ödüllerine layık görüldü. Mağazanın Türkiye’de Apple ürünleri satışlarını arttırdığı ise gözle görülebilir bir gerçek diyebiliriz. Gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir