Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Apple’dan yeni iPhone modeli

Akıllı telefonlar her geçen gün büyümeye devam ediyor, son olarak Apple‘ın 4 inçi geçmeme kuralından sonra iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelinin boyutları son derece şaşırtıcı olmuştu. 5.5 inç boyutunda iPhone 6 Plus modeli şuanda piyasanın en çok tercih edilen phablet modellerinden bir tanesi olmuşken, iPhone 6′da piyasayı sahiplenen iOS modellerinden bir tanesi oldu diyebiliriz.

Her ne kadar iPhone 6 Plus gibi büyük akıllı telefonlar piyasada tercih edilse de tüketicinin küçük telefonlara karşı hasreti her geçen gün artmakta, tek elle kullanımı zorlaştıran büyük modeller her geçen gün çoğalıyor diyebiliriz. Apple ise planlarını resmi olarak doğrulamasa bile yeni bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı bilinmekte.

Muhtemel olarak iPhone 6C olarak adlandırılacak olan yeni akıllı telefon 4 inç boyutunda olacak, en azından iddialar bu yönde gelişiyor. Henüz resmi açıklama gelmediğini de tekrar belirtelim. Telefon hakkında gelen bilgiler arasında önümüzdeki yıl Eylül ayında tanıtılacağına dair bilgilerde bulunmakta. 4 inç boyutunda olacak bu telefonun ise küçük telefon sevenlere hitap edeceğini söyleyebiliriz.

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. tarzını değiştirmeye giden iphone klasik sevenleride unutmamalıydı 4. inçlik bi telefon sarttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir