Pazar , 4 Haziran 2023

Arda Turan’ın Google İtibarı ve Transfer Mecburiyeti

Galatasaray ve Türk futbolunun en önemli futbolcularından biri olan Arda Turan Atletico Madrid’e 12 Milyon Euro gibi rekor bir ücretle transfer oldu, yıllardır gidiyor, gitti, gidecek denen futbolcunun sonunda transferi gerçekleşti.

Türkiye’de son dönemlerde adı futbol dışında sıklıkla gündeme gelen Arda Turan’ın google arama görünümüne baktığımızda aslında Türkiye’de çok da fazla verimli olamayacağı ortaya çıkıyor, Arda’nın artık bir magazin malzemesi haline gelmesi medyanın spekülasyonları ve diğer nedenlerden Arda’ya türkiye’de futbol oynama şansı bırakılmadığı da bariz şekilde ortada, ekranlarda futbol dışı nedenlerle sinirden ağlayan bir kaç futbolcudan biri olarak arda tarihe geçmiş durumda.

Arda’nın Galatasarayda 3.55 milyon euroya hayır deyip 2.5 milyon euro’ya Athletico’ya gitmesinde bu gözyaşlarının önemli katkısı vardır diye düşünüyoruz.

İşte Google en çok arama sonuçları, bakın Arda Turan Hakkında en çok ne merak edilmiş;

Bu da tüm zamanların en çok aranan listesi;

Son olarak önemli yerli Sosyal Medya sitelerinden İHL Sözlük‘te visaledogru nickli kullanıcının transfer ile ilgili yazısını paylaşalım;

Galatasaray’ın simgesiydi Arda Turan. Türkiye’de son yıllarda bir patlama halinde çocuklara arda isminin konulması kuşkusuz kendisine olan sevginin bir yansımasıydı ama Türkiye gibi başarılı insanların ayağının kaydırılmaya çalışıldığı bir ülkede başarı herkesin bildiği gibi ödüllendirilmez, cezalandırılır, nerede yükselen biri varsa, onu paçalarından tutup aşağıya çekmeye çalışır bizim millet.

Medyadan gözlemlediğim kadarıyla aynı durum arda için de söz konusuydu. saçma sapan nedenlerden dolayı eleştirildi, yok kırmızı pantolondu, yok sevgilisiydi, yok sinema kapatmaydı. Bir de baktık ki koskoca adam ekranlarda gözyaşlarına boğulmuş. Bir kısım taraftar ve medya birlik olup bu genç yeteneği küstürmüşler.

Eminim Galatasaray’ın son 2 yılda olan başarısızlığında onun da belli bir payı vardır, ancak bir kısım galatasaray taraftarı onu günah keçisi ilan etmiş durumda ki haksızlık bence burada başlıyor. Milli maçlarda gördüğümüz kadarıyla tek başına takımı sırtlayacak kalitede birisi sonuç olarak türkiye’de kalarak sergen gibi dibi boylamak yerine gitmesi en hayırlısı olmuştur.

Şimdi İspanya’da Mehmet Topal, Hamit Altıntop, Nuri Şahin ve Mesut Özil ile birlikte atacağı gollerle göğsümüzü kabartacağından şüphe duymuyorum. hem orada medya özel hayatını da bizdeki gibi didik didik etmeyeceğinden kafa olarak da rahatlar ve sonuçta türk futbolu kazanır. Yolu açık olsun.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. Arda Turan öldü var Allahım yaa. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir