Cumartesi , 2 Temmuz 2022

Artık Telefonunuza Su Kaçmayacak!

Yeni geliştirilen telefon kaplamaları sayesinde üzerine su dökülen telefonu prinçte bekletme yöntemi tarihe karışıyor çünkü bu kaplamalar telefonunuzu sudan koruyor. Yani artık duş yaparken bile telefonda konuşabilirsiniz!

HzO ve Liquipel adındaki iki teknoloji firmasının akıllı telefonlar için ürettiği su geçirmez kaplamalar tüketicilere banyoda, havuzda ve yağmurlu havalarda gönül rahatlığıyla telefonlarını kullanabilme olanağı sağlıyor.

Liquipel’in yöneticisi Danny McPhail’in açıklamasına göre su geçirmez kaplamların sekiz aydan daha erken bir sürede satışa çıkarılması planlanıyor. HzO pazarlama direktörü Rick Peterson da ürünlerinin bu yıl içerisinde raflardaki yerini alacağı haberini basınla paylaştı. İki şirket de hangi telefon üreticisi firmanın ürünlerini kullanacağına dair bir bilgi vermiyor. Bu sorunun yanıtı ne olursa olsun, su geçirmez kılıflara yoğun talep olması kesin gibi. Küçük bir servet karşılığında satın aldığımız akıllı telefonumuzun tuvalete düşme riskini göze alamayız.

En çok merak edilen soru ise bu hayat kurtarıcı kaplamaların fiyatı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda ürünün ucuz bir kulaklık fiyatına yakın olacağını söyleyebiliriz.

Günümüzde kamera ve fotoğraf makinaları için her ne kadar sağlamlık daha önemli olsa da, cep telefonu gibi her zaman yanımızda taşıdığımız eşyalar için suya karşı dayanıklılık hayati önem taşıyor.
HzO ve Liquipel’in laboratuvar ortamında yaptığı testler sonucu kaplamalar sayesinde telefonlar suyun altında saatlerce kalabiliyor. (teknogaste)

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir