Çarşamba , 25 Mayıs 2022

Asana Nedir? Nasıl Kullanılır?

Asana Nedir?

Asana, bugün hepimizin ihtiyacı olan online iş yönetimi konusunda net bir çözüm olmayı hedefleyen hem mobil hem de web tabanlı sürümü ile her yerden erişebileceğiniz bir online yönetim aracıdır. Günümüzün en popüler sosyal ağı Facebook’un kadrosunda yer almakta olan Dustin Moskovitz’in girişimi olarak meydana getirilmiş olan Asana iş yönetimi ve online ekip yönetimi konusunda en iyi deneyime sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Asana Nasıl Kullanılır?

Asana’yı kullanmaya başlamak için web sürümüne erişmeniz yada iOS veya Google Play üzerinden Asana mobil uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Asana şuan için sadece mail adresiniz veya varsa Google Plus hesabınızı kullanarak kayıt olmanıza olanak tanıyor. Başarılı bir şekilde kayıt işlemini tamamladıktan sonra Asana sizi birkaç basit konuda yönlendirerek kullanıma hazır hale gelecek kadar deneyime sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Profilinizi tamamlama işleminiz de sona erdiğinde artık online projeler kurabilir, kurduğunuz bu projeler için materyal ve görevler ekleyebilirsiniz. Projeniz için diğer Asana üyelerini davet edebilir bu üyelere daha sonradan görevler atayabilirsiniz. Asana’nın en güzel yanı bulut sunucular aracılığı ile çok hızlı şekilde çalışıyor olmasıdır. Böylece proje üzerindeki en ufak ayrıntıları bile yalnızca saniyeler içeresinde fark edebilmek mümkün hale geliyor. Ülkemizden pek fazla kullanıcıya sahip olmadığı için maalesef Asana için şu anlık Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir