Cuma , 9 Aralık 2022

Assasin’s Creed Brotherhood

Ubisoft’un atölyesinden çıkan en güzel oyun sanırım. Üstün bir tasarım, muhteşem ötesi bir hikaye… 14 mart’ta piyasaya sürüleceği söylenmişti brotherhood’un. Suikastçilerin kardeşliğini merak ettik, bekledik o kadar. Ama ubisoft’ta oyuncuların kalbini nasıl kazanacağını biliyordu en başından beri.

Assasin’s Creed’in ilk versiyonunda hikayesiyle kazandı kalbimizi..ikincisinde ise karakterimizin yaptığı müthiş combolarla… üçüncüsünde ise ne gibi bir muhteşemlik çıkacak karşımıza bilmiyorum… fakat tanıtım videosundan anladığım kadarıyla brotherhood’da işler biraz daha zorlaşacak gibi. Zira askerlerin elinde ok yerine tüfek var bu sefer. Ama buna karşılık bizim suikast tabancamızında geliştirildiğini umuyorum.

Dikkatimi çeken bir unsurda ikinci oyunda öldürdüğümüz 2 karakterin Brotherhood’da yaşaması. inşallah aynı hikaye işlenmez bu oyunda da yoksa sıkıcı olur. Diğer suikastçiler bize bu oyunda yardımcı olacak gibi duruyorlar.
Ama sonuçta bu bir tanıtım videosu.. ne kadar gerçekleri yansıtabilir ki.

Tanıtım videosunda en çok dikkat çeken ayrıntı korumaların gözlerinin şaşı bakmasıydı. Koptum resmen o sahnede. Ama çok şey bekliyorum ben bu oyunda açıkçası. Çünkü assasin’s creed 2 nin sonunu sevmedim, sevemedim. Neymiş uzaylılar geliyorlarmış da bak insanlar bizi tanrı sandı sen sanma diyorlarmış…iğrenç bir finaldi.

Ayrıca brotherhood hakkında kulağıma çalınan bir diğer şey de top kullanılan bölümmüş. Osmanlı gemileri bombalanıyormuş falan. Bilemem ne kadar gerçek. Ama tarihleri incelemek lazım.

Büyük bir umutla beklediğim şey de oyuncumuz ezio auditiore de firenze’ye yeni comboların eklenmiş olması. Yoksa assasin’s creed 2 den pek farkı olmayacak bir oyun oynayabiliriz. Oyun çıktı. a Bekliyoruz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir