Çarşamba , 6 Aralık 2023

Avrupa Birliği Roaming Ücretlerini Düşürüyor

Avrupa Birliği roaming ücretlerini düşürüyor
Yurtdışına çıkışta en büyük sıkıntılardan birisi cep telefonu kullanımıdır. Avrupa Birliği’nden bu konuda cep telefonu kullanıcılarına iyi haber geldi.
Operatörlerin uluslararası dolaşımda talep ettiği yüksek ücretlere “dur” diyen AB dakika başı konuşma ücretini ciddi oranda düşürecek. Geçtiğimiz yıl Avrupa Komisyonu üyesi Neelie Kroes’in teklif ettiği 24 sent’ten 15 sent’e indirimin daha da ileri taşınacağı ifade ediliyor. Megabyte başına mobil internet kullanımı oranlarında da 50 sent’ten 20 sent’e indirim yapılacağı belirtiliyor.
Alman parlamenter Angelika Niebler tarafından hazırlanan yasa tasarısı kabul edildiği takdirde Avrupa’daki operatörler oldukça öfkelenecek. Zira bu şirketlerin satış ve operasyon gelirlerinin yüzde 5 ila yüzde 7’si roaming ile uluslararası mobil internet kullanımından kaynaklanıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde gündeme gelmesi beklenen tasarı yasalaştığı takdirde, önümüzdeki üç yıl içinde aşamalı olarak yeni indirimli ücretler uygulanmaya başlanacak. Yeni ücretler SMS başı ve dakika başı ücreti 5 sent’e kadar indirecek.(Computerworld)

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir