Cuma , 12 Ağustos 2022

Babalar Günü, Kravat, Google ve Kapitalizm

Google doodle uygulaması ile dünya çapında ve ülkeler özelinde önemli günleri hatırlatmaya ve kutlamaya devam ediyor.

bugün de babalar günü için özel bir logo hazırlanmış,
logo da google’ın L’si kravat olarak değiştirilmiş, kravatın kapitalizmin, iş yaşamının bir parçası olduğu düşünülürse, dünyanın en büyük firması Amerikalı google ve günlerin kutlanma noktasında harcamalara etkisi göz alındığında yine babalar gününde kaybeden babaların cebi kazanan kapitalist ittifak olacak,

çocuklar babalarının kredi kartı ile bugün avm’lerden babalarına kravat alacaklar, google’da bunu çoşkuyla kutlayacak,

via capitalism,

Babalar günü henüz çok yeni sayılabilecek bir özel gün olmasına rağmen bir çok ülkede her yıl Haziran ayının 3. pazar günü kutlanıyor. Anneler günü gibi eskilerden beri kutlanmasa da babalar gününün de Milattan önce eski romalılara kadar dayandığı söyleniyor.

Babalar günü ilk olarak 1910 yılında Amerika’da kutlanmasının ardından daha sonra 1924 yılında dönemin Amerikan başkanının desteğiyle yeniden kutlanmış. 1966 yılına gelindiğinde ise Amerika’nın o dönem başkanı Lyndon Johnson babalar gününün her yılın Haziran ayının 3. pazar günü kutlanacağı bildirisini yayımlamış. Avrupa’da ise Babalar Günü ilk olarak 1954 yılında İngiltere de kutlanmış

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

3 comments

  1. facebook vidoe ara

    Güzel paylaşım olmuş teşekkürler

  2. kravattan bunu çıkardığına göre el ele baba ve çocuk koysalardı senaryo yazardın herhalde.

    • babana sevgi dolu bir kucaklamayla bile yılın her gününü babalar günü yapabilecekken amerikan başkanının uydurduğu yapay bir günde pahalı hediyeler alarak sevgini gösterebilirsin. senin seçimin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir