Cuma , 2 Haziran 2023

Backlink Analiz Aracı Ahrefs

SEO çalışması yaparken rakip sitelerin, kendinizin link alışverişlerini, SEO çalışması yapıp yapmadığını, hangi kelimelerde yoğunlaştığını ve sosyal medyada ne kadar seo bazında aktif olduğunu bilebilir misiniz? Bilmek ve bu bilgilerle işinizi bir adım öne taşımak istiyorsanız Ahrefs yanınızda. Reklam yapmıyorum. Bu yazı içinde herhangi bir ödeme almadım. Ahrefs seo araçları listesinde en iyiler arasında. Verimli kullanmak SEO uzmanlarına kalmış.

SEO ve Backlink başlıklı yazımızda ön bilgiyi sizlerle paylaşmıştık. Backlink alırken nelere dikkat edilmeli, backlink ne işe yarar? vb. soruların cevaplarını buldum diyorsanız yeni bir soru ile karşılaşabilirsiniz: Backlinkleri Nereden Görebilirim?

Sitenizin kazandığı backlinkleri görmenin birden fazla yolu vardır. Ahrefs.com backlink analizinde kullanışlı araçlardan biri. Backlinklerin hangi adreslerden hangi sayfalara, en çok hangi kelimeden backlink aldığınıza, backlinklerin image text oranına kadar çeşitli filtrelerde analizler yapabilirsiniz.

SEO çalışmalarınıza önem veriyor ve sağlıklı sonuçlar istiyorsanız kullanmanızı tavsiye ettiğim bir araç. Ahrefs ayrıca kullanıcılara rapor çıktısı alma imkanı da sunuyor. En çok merak edilen nofollow/dofollow linklerin istatistiklerini veren Ahrefs ile rakip sitelerin backlink analizini yapabilirsiniz. Dış SEO çalışmalarında rekabet analizi önemli bir yer tutar.

Twitter için analiz yaptığınız zaman – Twitter Analiz Linki – siteye gelen harici linkleri görebilirsiniz.

Twitter analizinde, analizi yapılan adresin sosyal ağlarda ne kadar paylaşıldığını görebilirsiniz. Nofollow/dofollow verileri aynı sayfada yer almaktadır. Analiz çubuğunun hemen altında yer alan menüde çeşitli sekmeler bulunuyor. Bu sekmeleri kullanarak verileri toplayabilirsiniz.

Ahrefs Nedir?

Ahrefs web sitenize dair tüm istatistik ve analiz bilgilerini toplayabileceğiniz aşama kaydetme konusunda çıkarımlarda bulunabileceğiniz bir araçtır. Ahrefs diğer bilinen araçların aksine yüksek bir kalite sunmaktadır. Haliyle yüksek kalitenin sağlanması maliye bu da ücretli kullanım demektir.

Ahrefs Nasıl Kullanılır?

Ahrfs’i ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz fakat ücretsiz sürümü size yalnızca bir demo işlevi sunacaktır. Asıl istatistiklere ulaşmak ve SEO konusunda yaptığınız çalışmaları harfiyen takip edip başarıyı adım adım takip etmek için Ahrefs’in ücretli üyelik planlarından herhangi birini satın almalısınız. Ahrefs SEO konusunda ve web sitenizin yükselen analizlerini kontrol etme konusunda size daima fazlasını sunabilecek bir araçtır. Tabii, bu araçtan tam verim alabilmek için sürekli olarak kullanmalı ve her ay düzenli bir üyelik planı satın almalısınız.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. Bilgi için teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir