Cumartesi , 20 Ağustos 2022

Başlat Menüsü Windows 8’e Geri Geliyor

Windows 8 ile yıllarca alıştığımız birçok alışkanlığımız değişmişti ve karşımıza çok daha şık bir tasarıma sahip olan işletim sistemi konulmuştu. Elbette, daha iyi grafik yapısına sahip olan bir işletim sistemi tüm Windows işletim sistemi kullandırıcılarını sevindirmişti fakat diğer bir konu da yıllarca çoğu zaman işlem yaptığımızda elimizin ilk olarak gittiği Başlat menüsüydü. Yıllarca alışkanlık haline getirdiğimiz başlat menüsü Windows 8’in yeni tasarımı ile kaldırılmış ve bunun yerine daha işlevsel olması beklenen Metro ekranı dizayn edilmişti.

Dokunmatik cihazlar için metro tasarımlar oldukça çekici ve kullanım açısından cazip olabiliyor fakat birçok masaüstü bilgisayar kullanan kullanıcıların en temel problemi dokunmatik olmayan ekranları ile metro ekranı kullanmaktı.

Windows 8 için Başlat Menüsü

Bu durum hakkında birçok şikayet Windows’a iletilince Windows da bu konu hakkında en sonunda bir değişiklik yapılacağının müjdesini verdi. Windows 8 yeni bir güncelleme alacak ve bu alacağı güncelleme içerisinde de bizi yıllarca alıştığımız başlat menüsü bekliyor olacak. Başlat menüsü diğer Windows sürümlerindeki gibi bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra bize farklı ekstra özellikler de getirecek elbette.

Bunun yanı sıra Windows 8’e gelecek olan yeni güncelleme ile artık uygulamalarımızın bazılarını da başlat menümüzde kullanabileceğiz. Aynı anda getirilen bir diğer değişiklikte uygulamaların pencere şeklinde de kullanılabilecek olmasıdır. Kısacası yeni gelecek güncelleme ile oldukça kullanışlı olan Windows 8 birçok işlevsel özelliğe kavuşacak ve gücüne güç katacak.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir