Pazar , 4 Haziran 2023

Bayramda Kıyafetlerinizi Tamamlayacak 5 Teknolojik Aksesuar

Bayram yaklaşırken, insanlar sevdikleriyle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyor ve keyifle geçireceği gezi planları yapıyor. Geçmişten bugüne hızlı dönüşümlerin yaşandığı bu süreçte, insanların bayram alışkanlıkları değiştiği gibi, bayrama özel giyim ve aksesuarları da değişti. “Teknolojinin hayatımıza girmesiyle en değerli aksesuarımız telefonumuz oldu.” diyen Mobilcadde Dijital Pazarlama Uzmanı Zeynep Uylaş, bayramda olmazsa olmaz 5 teknolojik aksesuarı listeledi.

bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-8
1- Telefon Kılıfı
Bilişim toplumunun önemli bir parçası haline gelen akıllı telefonlar şüphesiz ki bayramda da şıklığı yansıtacak. Teknolojik aksesuar denilince ilk akla telefon kılıfları geliyor. Akıllı telefonları koruma amacıyla üretilen, daha sonra model, şekil ve tür olarak çeşitlenen telefon kılıfları son dönemde moda aksesuarı haline geldi. Kullanıcılar artık giyime, kullanım tarzına, girdiği ortama göre tek telefon kılıfı kullanmıyor, iki ya da daha fazla kılıf modeli ile akıllı telefonuna alternatifler sunuyor. Kadınlar, günlük kullanımda cüzdanlı kılıfları kullanışlı bulurken, bayramda taşlı ve özel desenlerle kaplanmış şık kılıflar tercih ediliyor.
bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni1
2- Akıllı Saat ve Bileklikler

Çok değil, bundan 15 sene önce bayramda kolunuzdaki bir saat ile tüm işleri yönetebileceğiniz ya da şık bir bileklik ile sağlığınızın korunabileceği kimsenin aklına gelmezdi. Giyilebilir teknolojinin hayatın içine girmesiyle birlikte yaşamı kolaylaştıran tüm işleri, aksesuarlar ile gerçekleştirebiliyoruz. Bayramda sıkça gelen tebrik mesajlarınızı akıllı saatinizden kontrol edebilir, yine sosyal paylaşımları, telefonunuza dokunmadan saatiniz ile takip edebilirsiniz.
bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-5
3- Kulaklık

Akraba ziyaretine giderken, yolda sıkılmamak adına müzik dinliyor ya da bluetooth telefonlar ile bayram tebriği gerçekleştiriyor. Bu noktada en büyük ihtiyaç kulaklıklar birbirinden renkli ve farklı modelleri ile bayram kombinine en uygun olarak seçilebilir.

bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-7

4- Telefon Süsü ve Home Butonu

Telefon küpeleri, kılıftan sonra kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlardan. Telefonun üzerinde parlayan sevimli figür veya taşlı tasarımlar, bayramda ilgiyi telefon üzerine toplayabiliyor.

bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-3

5- Selfie Çubuğu
Bir bayram klasiği haline gelen toplu aile fotoğraflarının çekim yöntemleri de teknoloji ile değişiyor. Son yılın en popüler çekimi olan selfie yöntemi, bu bayram en çok gördüğümüz fotoğraf pozlarını oluşturacak. Geniş br aileyi selfie ile tek bir karede toplamak hayli zor olacağından, selfie çubuğu yardıma koşuyor. Bluetooth özelliği de bulunan selfie çubukları sayesinde ailenin en uzun kollu ferdini aramaya gerek kalmadan, toplu aile selfieleri çekilebilir.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir