https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Beğendim/Beğenmedim butonlarına alternatif olarak “Ağladım” butonu da eklendi

YouTube’da videolar için “Beğendim/Beğenmedim” butonlarına alternatif olarak “Ağladım” butonu da eklendi.
 

Project Goodcry, ağlamayı kolektif bir deneyime dönüştürmeye niyetli bir çalışma. “Ağladım” (I Cried) butonu Dee Kim and Bistin Chen’in ağ kültüründe ağlamanın rolünü inceleyen araştırmasının ilk bölümü.

Mashable’ın haberine göre, butonu kullanmak isteyenler Chrome’un uygulama mağazasından uygulamayı yükleyebiliyor. Buton yüklendiğinde diğer YouTube butonlarının yanında yer alıyor. İzledikten sonra sizi duygulandıran veya ağlatan videonun ardından buraya basarak ağladığınızı ifade ediyorsunuz. Duygunuzun şiddetini belirtmek içinse yıldızlar yerine gözyaşı damlalarını işaretliyorsunuz.

YouTube’da “Beğen/Beğenme” (Like/Dislike) butonlarına alternatif olan buton, Facebook’un “Beğen”ine (Like) benzer bir işlev taşıyor.

Proje, duyguları ve karmaşık hisleri dijital içeriğe taşıdığından sanal dünyayı daha insancıllaştırdığı düşünülüyor ve olumlu eleştiri alıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

4 comments

 1. müfit bey merhaba,
  haber cnntürk’ten alınmıştır. onlar sizi kaynak olarak göstermemiş, biz de mashable’dan birebir çeviri diye kaynak göstermemişiz. haber sizinse düzeltme yapabiliriz

  http://www.cnnturk.com/2012/bilim.teknoloji/teknoloji/04/24/youtubeda.agladim.butonu/658473.0/index.html

 2. müfit yılmaz gökmen

  Bu haberi başka bir kaynaktan aldıysanız da sözlerim geçerli, lütfen gereken kontrolleri yapın. Zaten haber hırsızlığı diz boyu.

 3. müfit yılmaz gökmen

  Haberi bizden alıp (ntvmsnbc) bir de Mashable demişsiniz. Mashable’da Türkçe mi yayımlandı bu haber? Kimin emeğiyle yazıldı? Ne kadar komik insanlarsınız ya. Tamam haber Mashable’dan ama noktasına kadar çalmışsınız ntvmsnbc’den. Madem orijinal kaynağa baktın otur yaz iki cümle. yayımlayın hadi bu yorumu şimdi… yerse.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir