Pazar , 29 Mayıs 2022

Beklenen Facebook Telefonu Windows Phone ile Gelebilir

Hatırlarsanız geçtiğimiz sene Facebook telefonlarıyla ilgili söylentiler dolaşıyordu. Mark Zuckerberg’in Facebook Phone tadında bir telefon üretmek istediği ve bunun için de HTC ile anlaşarak geliştirmeye başlandığı söyleniyordu. HTC ile üretilecek olan telefon, Android işletim sistemini kullanacak ancak birçok Android modeli gibi sadece Facebook’a özel geliştirilmiş olacaktı.

Aradan uzun bir zaman geçtikten ve HTC cephesinden de bir ses seda çıkmadıktan sonra yeni bir söylenti dolaşmaya başladı Söylentiye göre Facebook telefonunun yapımı yeniden hız kazandı ancak birkaç değişiklikle. En önemlisi ise Android yerine Windows Phone işlletim sistemi kullanacak olması.

Çok minik de olsa Microsoft’un Facebook hissesi bulunuyor. Ancak Microsoft ile Facebook oldukça iyi çalışıyorlar. Mark’ın Google ile kavgalı olmasının da kendisini Windows Phone’a iteceği tahmin ediliyor. Donanım olarak üreticisinin ise yine HTC olup olmayacağı ise bilinmiyor. Tabii bütün bunların halen bir söylenti olduğunu belirtelim. Kesinleşmiş bir durum yok.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir