Pazartesi , 26 Eylül 2022

Belki utanırsınız

Oldum olası sevmem düğmeye basıldı, bir el düğmeye bastı yönünde cümleleri. Fakat futbolda geldiğimiz nokta şunu gösteriyor ki bu lafın haklılık payı yok değil. Topu görse bomba sanacak kişiler şu günlerde boşuna futbol yorumculuğu yapmıyorlar. Futbolu siyasi malzeme haline getiriyorlar. Bakın bu  çok tehlikeli. Bunun ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu bu maşalar bilmez, bilemez bunlar anca konuşurlar. Goygoyculuktan öteye gidemezler olan bizim insanımıza, bizim gençlerimize olur.

Neyse ahkam kesecek değilim sadece bugün mail kutuma düşen bir anıyı paylaşmak istedim sizlerle… Üzerinde düşünmemiz dileğiyle…

 

”Lig şampiyonluğunu etkileyecek çok önemli bir Fenerbahçe-Galatasaray maçı için, her iki takım da kampa girmişti. İşin ilginci, iki takımda aynı otelde, Bakırköy civarındaki “Çınar Otel”de kamp yapıyorlardı.
Maçtan önceki gece Fenerbahçe’nin o zamanki başkanı rahmetli İsmet Uluğ (Yavuz İsmet), hem bir ziyaretle moral vermek, hem de takımın son durumu hakkında bilgi almak için otele geldi. Saat onbuçuk civarıydı. Kapıdan girdiğinde, lobide kendi aralarında kâğıt oynayan Galatasaray’lı futbolcuları gördü. O an,sanki top oynadığı dönemlerin “Yavuz İsmet”i gibi gürledi “—Siz ne biçim Galatasaraylısınız ? Saat 11’e geliyor, sizin yarın Fenerbahçe maçınız var ve siz hâlâ burada kâğıt oynuyorsunuz. Uykusuz kalacaksınız. Çabuk çıkın odalarınıza ve iyi uyuyun, yarın sahada dinç olmalısınız…”
Bunu söyleyen Fenerbahçe başkanıydı ve Galatasaraylı futbolcular da, hiç itiraz etmeden kalktılar oyundan ve odalarına gittiler…
O zamanlar, Fenerbahçe Başkanlığı, Galatasaray Başkanlığı, parayla, kulisle değil, şanla şerefle gelinen bir mevki idi ve o başkanların şahsında, bu iki büyük camianın onuru temsil edilirdi.”

Anlayana…

 

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir