Salı , 5 Temmuz 2022

Beşiktaş affetmedi! Facebook ihracı

Başkan Fikret Orman’a Facebook üzerinden küfreden 3 kongre üyesinin kulüpten ihracına karar verildi.

Habertürk Gazetesi’nin haberine göre; Yönetim, ilk olarak Başkan Fikret Orman’a sosyal medya yoluyla küfür ve hakaret eden 3 taraftar ile Galatasaray maçında sahaya atlayan 6 taraftar hakkında kulüp üyeliğinden ihraç kararı aldı. Başkana hakaret eden ancak kulüp üyesi olmayan 13 kişiye ise tazminat davası açılacağı öğrenildi. Yönetim, kamuoyu önünde alçaltıcı, küçük düşürücü, iftira niteliği taşıyan, küfür ve hakaretlerden oluşan TV, dergi ve sosyal medyada bulunan her türlü yazı ve sözlerle ilgili olarak hukuki işlemleri başlatma kararı aldı.

KESİNLİKLE TAVİZ YOK

İlk etapta Facebook üzerinden Başkan Fikret Orman’a küfür eden, hakaret dolu ifadeler kullanan kongre üyeleri ile olaylı Galatasaray derbisinde sahaya girdikleri tespit edilen 6 kongre üyesi; Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Kurulun tüzük gereği 60 gün içinde bu üyelerin durumuyla ilgili kararı vermesi bekleniyor. Olaylara karışan ya da sosyal medyada hakaret edenler incelendiğinde çoğunluğunun kulübe son dönemde üye olmaları dikkati çekiyor.

Sonuç olarak Beşiktaş yönetimi, kim olursa olsun, kongre üyesi de olsa kulübe zarar veren, kişilere hakaret eden ve camiaya yakışmayacak eylemlerde bulunanlara taviz vermediğini gösteriyor.

Hakkında Fikri Sabit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir