https://juragankomik.com
Pazar , 16 Haziran 2024

Beslenme Bozukluğu ve Açlığa Karşı Online Mücadele Başlatıldı

Milyarlarca kişiyi etkileyen beslenme bozukluklarına karşı online savaş açıldı. Devletlere bu online savaşta cephane desteğini ise bilimsel verileri tek bir sitede toplayacak olan Dünya Sağlık Örgütü verecek.
Birleşmiş Milletler’in halk sağlığından sorumlu kolu olan Dünya Sağlık Örgütü (WHO), hükümetlere ve sağlık hizmeti sunanlara yetersiz beslenmeyle mücadele çabalarında yardımcı olmak için beslenme konusunda hayati bilgi ve rehberlik hizmeti sunacak bir web sitesi açtı.

Beslenme Delilleri e-Kütüphanesi (e-LENA) adlı web sitesi (www.who.int/elena/en/index.html) hükümetlerin en önemli mücadele alanı olan yetersiz beslenme, vitamin ve mineral eksikleri gibi 3 temel konuda zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı oluyor.

Bilimsel kanıtlar

Yeni oluşturulan e-LENA sitesinde yetersiz beslenme ile mücadele için gerekli olan etkin sağlık müdahaleleri açıklanıyor. Dünya Sağlık Örgütü Başkan Yardımcısı, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Ruh Sağlığı Genel Müdürü. Dr Ala Alwan; “Birkaç milyar insan, bir veya daha fazla türde beslenme bozukluğu sorunu yaşamaktadır. Ülkelerin gereksiz ölümleri azaltmak için yetersiz beslenme ile ilişkili olan bilimsel kanıt ve verilere erişmelerini kolaylaştırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Çeviri: Rıdvan Serbest

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir