Pazar , 4 Aralık 2022

Bi’ Saniye Zaman Kazandıracak!

Çağrı merkezlerini arayıp müşteri temsilcisine ulaşmayı beklerken şarkı üstüne şarkı dinlemekten sıkılıyoruz artık. Çağrı merkezlerinin yoğunluğa cevap verememesi ya da aşırı yüklenmelerin sebep olduğu bu bekelemeler birçok insanı hayatından bezdirir duruma getirdi. İşte bunun önüne geçmek için bir uygulama hayata geçirildi: Bi’ Saniye

Bi’ Saniye Nedir?

Bi’ Saniye, ilk olarak Fransa’da “J’aime Attendre”, yani “Beklemeyi Seviyorum” adıyla yayına başladı. Temelinde, çağrı merkezlerinin bekletme sürelerini online ortamda, kullanıcılardan toplayıp 3. kişilere bu süreleri ve yoğun saatleri göstermek olan Bi’ Saniye, Türkiye pazarına Haziran ayında giriş yaptı. İlk olarak Turkcell, Sahibinde.com ve İş Bankası gibi büyük şirketlerin çağrı merkezleri hakkında bilgi vermeye başlayan uygulama kısa zamanda birçok devlet ve özel sektör kurumundan bilgi aktarmaya başladı.

4 Ayımız Telefonda Bekleyerek Geçiyor

Bi’ Saniye ekibinin Haziran ayında yaptığı ankete göre bir insanın hayatı boyunca toplamda 4 ayı telefonda bekleyerek geçiyor. İşte bunu minimize etmek amacıyla Bi’ Saniye, Türkiye dahil 6 farklı ülkede çalışmalar yapıyor. İlk olarak manuel veriler girilerek hazırlanan sistem, daha sonra kullanıcıların katkılarıyla genişliyor ve kesin veriler sunmaya başlıyor. Bunun için, telefonla çağrı merkezine ulaşıp bekleyen kişiler, internet sitesinden (www.bisaniye.net) ya da mobil uygulama üzerinden hangi kurumun çağrı merkezinde ne kadar beklediğini giriyor. Elde edilen veriler diğer kullanıcılar ile paylaştırılıp, en yoğun gün ve saat dilimleri interaktif olarak sunuluyor.

Sırada Belediyeler, Devlet Kurumları ve Turistik Merkezler var

Sadece çağrı merkezleri değil, yoğunluğu ile insanların vakitlerinden çalan kurumlar da Bi’ Saniye’nin veritabanında tutulacak. Şu an için Türkiye’de Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi’nin yoğunluk haritaları çıkarılmış durumda. Bunun ileriki günlerde daha da çeşitleneceği söyleniyor.

Bi’ Saniye’nin internet sitesi üzerinden şu an için bilgi akışına ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamaları yakın zamanda Google Play ve AppStore’da yerini alacak.

http://www.slideshare.net/bisaniyeTR/global-sunum

Hakkında SMH MAKALE

One comment

  1. Girişimimiz hakkında her türlü soru&görüş&önerileriniz için: iletisim@bisaniye.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir