Çarşamba , 22 Mart 2023

Bilen Adam ve Brainy Man Oyunları Rekora Koşuyor

Sezgi Abat ve Emre Abat, 2 kardeş yaklaşık 4 ay önce kendi şirketi HouseLabs‘i kurdu. Çalışmaya başladığı tarihten bu yana iPhone ve Android uygulamalar yaptılar ve yenileri içinde çalışmalarına devam ediyorlar
 
2 ay önce yayınladıkları Bilen Adam ve İngilizce içerikli versiyonu Brainy Man uygulamaları ses getirdi. Bilen Adam, klasik Adam asmaca oyunu ile kelime oyunu kurgusunun birleşimi ile ortaya çıkan bir oyundur. 2 ay önce ilk olarak Play Store’da yayınladıkları Bilen Adam 100.000 indirilme sayısına yaklaştı. Bugün ise Bilen Adam ve Brainy Man’in iPhone, iPad versiyonları yayına girdi. Sürekli güncellenen dinamik bir database ile beslenen Bilen Adam için şu ana kadar 10.000’den fazla soru hazırladılar. Ayrıca her hafta ortalama güncel 500 yeni soru eklenmektedir. Bu sayade kullanıcılar yeni sorularla yarışma şansını yakalıyorlar. Oyun  içerisinde 3 adet farklı oyun tipi bulunuyor kısaca bahsetmek gerekirse;
 
Klasik Oyun;
Her kelime için 60 saniye süreniz ve 7 yanlış hakkınız var. Sorular ilerledikçe zorlaşırken kazandığınız puanlarda katlanarak artıyor.
 
Zamana Karşı;
180 sn içerisinde en fazla puanı almaya çalıştığınız oyun tipi, oyun 180 sn sonunda sonlanır ve puanınız hesaplanır.  
 
İki Kişilik;
İnternet bağlantısı gerektirmeyen ve arkadaşlarınla sosyalleşebileceğiniz bir oyun! Kuralları senin belirleyeceğin bu oyunda ister arkadaşına ipucunu kendin ver, istersen sadece 1 harf avans ver. 7 hata yapmadan arkadaşının girdiği kelimeyi bilirsen kazanırsın.
 
Bilen Adam serisinin geliştirici ekibi 4 kişiden oluşuyor yazılım ekibi Sezgi, Emre ve Stanislav Koshutsky (Ukrayna’dan free lancer), grafik tasarımları ise Murat Gönek’e ait.
 
Birkaç hafta içerisinde Bilen Adam’ın yeni macerası “Bilen Adam Okulda” isimli Level based game modeli ile geliştirdikleri yeni bir oyunu yayına almayı düşünüyorlar
Bazı kullanıcı yorumları:
-Arkadasimla çift kişilik oyunda iddiaya girdik kaybetti simdi bana dolce vita bi şarap alicak ayrıca tekrar soyluyorum uygulama super begenmiyenler yuklemesinler..
-Süper Ben cok begendim yorumum alttada ciksa bes yildiz veriyorum ;-)
-Gayet güzel.. 2 kişilik oynanabilme özelliğinin olması süper! Ev arkadaşımla bulaşıkları kimin yıkayacağına artık böyle karar veriyoruz. Tasarımı ve müzikleri de gerçekten çok hoş olmuş. Emeğe saygı ;) 
-Muhteşem Üstte gozuksun diye bir verdim
 
 
youtube

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir