https://juragankomik.com
Perşembe , 30 Mayıs 2024

BİLGİNİ PAYLAŞ! SÖZLÜĞÜNE SAHİP ÇIK!

1999 yılında Ekşi Sözlük’le ilk adımını atan interaktif sözlükler, şimdiye değin sağladığı bilgiyle yadsınamayacak bilgi içeriğini sağladı.
Aynı faydayı devam ettirmek, sözlüklerin bilgi yuvası halinde kalmasını sağlamak ve daha fazla bilgiyi sunmak adına Uludağ Sözlük yazarları ” BİLGİNİ PAYLAŞ! SÖZLÜĞÜNE SAHİP ÇIK! ” adı altında yeni bir kampanya başlattılar.

1 Temmuz’dan itibaren sözlük içerisinde bu konuyla ilgili aynı fikirde oldukları yazarlarla sözlük içinde ve dışında sosyal ortamlarda bir araya gelerek konuyu tartışmaktalar. Sözlükler bilgi yuvası halinde mi yoksa amacından saptı mı? Bizler bunun için ne yapabiliriz noktalarından hareketle 13-14 Temmuz tarihinden itibaren sözlükte bilgi paylaşımını başlatıyorlar.

Yazarlar, ” Bilgi edinmek, eğlenmek ve yeni arkadaşlarla tanışmak için oluşturulmuş sözlük klonu. vakit geçirme aparatı. fikir adına, düşünce adına, edebiyat ve mizah adına en kutsal ve en zor olan şeyin, üretimin yapıldığı yer.” olarak tanımlanan Uludağ Sözlük’ ‘ün yıllar önce yapılan bu tanımından uzaklaşmaması için atılmış bir adım olduğunu söylemekteler.

Sözlük yazarının bilgiyi Vikipedia gibi sunmak yerine yorumlaması, harmanlaması gerektiğini söyleyen yazarlar, sözlüklerin bugün aldığı yol neticesinde, faydalı bilgi sunma konusunda toparlanması gerektiğine dikkat çekmek istiyorlar.

Diğer sözlüklerin de desteğiyle giderek büyüyen etkinlik oldukça ses getirecek gibi…

Etkinliğin site adresi:
http://www.sozlugunesahipcik.com/
Twitter
https://twitter.com/bilginipaylas
Facebook
http://www.facebook.com/SozluguneSahipCik

Konuyla ilgili Uludağ Sözlük başlıkları:
*bilgini paylaş
*13 14 temmuz bilgini paylaş etkinlikleri

 

 

Hakkında biradetbeyfendi

İstanbul Üniversitesi Sözlük Moderatörü/ Uludağ Sözlük Yetkilisi/ Ekşi, İtü ve envai çeşit sözlük yazarı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir