Cumartesi , 13 Ağustos 2022

Bilgisayar Oyunlarından Para Kazanmak

çoğu oyuncunun profesyonelleşme yolunda attıkları adımlardan bir tanesi de oyunlarda para kazanma konusudur. o ya da bu şekilde herkes para kazanmayı ister. ama hangi oyun olursa olsun hiç birisinde bölüm atladıkça ya da level kazandıkça para kazanmazsınız.

 
bu noktada devreye pazarlama girer. diğer oyuncuların zevklerine hitap edebilecek oyun içi eşyalar ya da görevler satabilmek sizin ikna ve pazarlama kabiliyetinize bakar. siz istediğiniz kadar counter strike serverı veyahut pvp knight online serverları açın. gelip kimse ben adminlik alacağım yahut item almam gerekiyor demez. iş, sizin oyunculara belirli fırsatlar sunmanız ve bu sunduğunuz fırsatların oyun mantığıyla çelişmemesi demektir.

 
pazarlama noktasında oyuncularla iyi geçinmek en hassas noktadır. “bakın ben gm’im, ben adminim” pozlarına girerseniz serverınızın kirası sizin cebinizden çıkabilir. bu noktada oyuncularla iyi iletişim kurabilmek ve onlara oyunun bilmedikleri yönleri konusunda bilgi vermek sizi onlara yakın gibi gösterecek ve onları sizin müşterileriniz haline getirecektir.

 
bugün istediğiniz counter strike serverına girin. adminlerden en az bir tanesi size yakın ilgi gösterecektir. pvp knight online serverları için de aynı durum geçerlidir. wolf-team, ogame, klansavaşları vb oyunlarda hesabınızı satmak da bu mantıkta ilerler.

 
hayalperest olmayın!

 
oyuncuların büyük bir kısmı online oyunlarda onların deyimiyle “char” kasarlar. fakat bunu adamakıllı bir paraya satabilmek için üzerinde uğraşmanız gerekir. savaşta herşey mubahtır deyip hile yapmaya çalışan yüzlerce kişi banlanıyor hergün farklı online oyunlardan…

 
para kazanma noktasında elinizdeki imkanları değerlendirin. aşırılığın lüzumu yok. değersiz bir eşyayı oyunda kat be kat fazlasına satmaya çalışırsanız eliniz boş kalır. sanırım bu yüzen ben knight online’da hiç unique itemlerimi satamadım.

 
eksikliklerinizi giderin ve ittifak yapın!

 
online oyunlarda ilerleyebilmek ve isim yapabilmek için klanlara yönelin. bugüne kadar hiçbir online oyunda baştan sona kadar tek başına çalışan bir karakter görmedim ben. bizim ali vardı knight’ta ama neyse. konumuz bu değil.

 
kısacası bilgisayar oyunlarından oyuncu bazında para kazanmak biraz emek, biraz sermaye, biraz da pazarlama bilgisi gerektirir.
 

iyi oyunlar!

ve en önemlisi…

stratejinizi geliştirirseniz meteliğe kurşun sıkmazsınız!

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir