Cuma , 9 Aralık 2022

Bilgisayarınızın bakımını nasıl yapıyorsunuz?

Akıllı cihazlarımızı artık ne kadar bilgisayarlarımızdan daha büyük bir sıklık aralığında kullanıyor olsak da bilgisayarlarımızın yapacağı işler mobil cihazlar ile karşılaştırıldığında hala birkaç adım ötede. Peki, bizim hayatımızda bu kadar önemli olan bilgisayarlarımızın bakımlarını doğru şekilde yapıyor muyuz? Burada bakımdan kastım aslında hızlandırma bakımıdır. Bilgisayarınızı ilk kullanmaya başladığınız zamanı şöyle bir hatırlamaya çalışın. Yaptığınız hareketler ne kadar daha kısa süre içerisinde reaksiyon buluyordu ve ne kadar daha hızlı bir şekilde işlemlerinizi halledebiliyordunuz… Fakat belli bir süre sonra nedense bu kadar hızlı bir şekilde sorunlarımıza yardımcı olan bu bilgisayar birden bire çok daha yavaşlamaya başladı.

Bilgisayarınızın yükünü hafifletin

İşte, bunun yavaşlamasındaki temel neden; bizim bilgisayarımız için gerekli olan hızlandırma bakımlarını yapmıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Tabii, bu bakımları oturup bir bir yapmak artık günümüzde oldukça gereksiz. Nitekim CClaner gibi bilgisayarımızı hızlandırma işlemlerimize yardımcı olabilecek bazı önemli yazılımlar bulunuyor. CClaner ise hiçşüphesiz bugün bilgisayar kullanıcılarının geneli tarafından kullanılan en kaliteli ve en çok işe yarayan bakım uygulamalarından birisidir.

Bilgisayarlarımızı kullandığımız süre boyunca birçok kalıcı dosya bilgisayar ve önbellekte depolanır. Bu dosyalar ile işimiz bittiğinde bunların kaldırılması bilgisayarımızın tekrardan eskisi gibi hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Fakat bu temizleme işlemlerini bizlerin bir bir yapması oldukça uğraşlı olduğu için CClaner programı bizler için tüm bunların hepsini halleder.

CCleaner ücretsiz indir
 

En çok tavsiye edilen yazılımlardan birisi olduğunun da ayrıca altını çizmek gerekiyor. CClaner programını sadece bilgisayarınıza kurmanız elbette bir işinize yaramaz. Onu belirli aralıklar ile kullanmanız ve önemli temizlik bakımlarını yapmanız gerekir. Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde emin olun bilgisayarınız eskiye oranla çok daha hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapmaya yardımcı olacaktır.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir