https://juragankomik.com
Perşembe , 30 Mayıs 2024

Bilişim Muhabirleri Derneği yeni yönetim kurulu seçildi

Bilişim Muhabirleri Derneği yeni yönetim kurulu seçildi

 

Bilişim Muhabirleri Derneği yeni yönetim kurulu seçildi. Yönetim kurulu başkanı Musa Savaş, “Türkiye’nin en önemli konu başlığı teknolojinin etkin kullanımı ve yaygınlaşması için çalışmaları hızlandıracağız” dedi.

Türkiye’de bilgi teknolojileri alanında görev yapan basın mensupları tarafından kurulan Bilişim Muhabirleri Derneği’nin yeni yönetim kurulu görevine başladı. 20 Şubat 1998 tarihinden bu yana Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine katkıda bulunmak amacıyla hareket eden derneğin yeni başkanı Musa Savaş oldu.

12 Nisan 2013 tarihinde yapılan seçimlerin ardından yeni yönetim kurulunda Musa Savaş, Ahmet Usta, Cem Kıvırcık, Mine Akça, Serhat Ayan, Özgür Çetin ve  Yusuf Çağlayan yer alıyor.

Genel kurul sonrasında açıklama yapan yeni başkan Musa Savaş, başta son yönetim olmak üzere bugüne kadar derneğe emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi: Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında en önemli konu başlıklarından biri olan bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Bilişim Muhabirleri Derneği çok önemli bir yere sahip. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin Türkiye’de daha iyi algılanması ve kitlelere yayılması için tüm bilişim muhabirleri olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Bu anlamda gerek bilişim muhabirlerinin sayısının artırılması gerekse daha donanımlı bir hale getirilmesi için geçmiş dönemde başlatılan çalışmaları hızlandırarak devam ettireceğiz.”

Bilişim Muhabirleri Derneği hakkında:

Türkiye’de bilgi teknolojileri (BT) alanında görev yapan basın mensuplarının 20 Şubat 1998 tarihinde kurdukları bir dernek olan Bilişim Muhabirleri Derneği BMD’nin amacı, “Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine katkıda bulunmak” olarak belirlenmiştir.  Derneğin bünyesinde gazete, dergi, televizyon, internet ya da benzeri ortamlarda çalışan 70’i aşkın üye bulunmaktadır.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir