https://juragankomik.com
Pazar , 16 Haziran 2024

Bing’in Google’ı ezdiği an

Bing’in her alanda rakibi Google’ın gerisinde olduğunu mu sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz…

Google, toplam aramalarda Bing’in çok önünde olsa da, bir araştırmaya göre Microsoft’un arama motorunun döndürdüğü sonuçların daha isabetli olduğu ortaya çıktı.

 

Bing’in her alanda rakibi Google’ın gerisinde olduğunu mu sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz…

Experian Hitwise’a göre ABD’de yapılan Bing aramalarının sonuçlarına tıklama oranı yüzde 80.04. Bu oran Google için ise yüzde 67.56. Experian yetkililerine göre Google ve Microsoft, arama isabetini daha da geliştirerek hem arama motoruna, hem de reklamcılara daha doğru sonuçlar sağlayabileceğini söylüyor.

Aramaların yüzde 25.32′sinin sadece tek kelimeden oluştuğu, iki ve üç kelimeden oluşan aramaların yüzde 24.09′lik ve yüzde 19.49′luk dilimlerde olduğu bilgisi de paylaşılıyor.

Microsoft, arama verimliliğinde Google’ın önünde olsa da arama miktarında rakibinin çok gerilerinde. Google’ın Temmuz ayında ABD’deki arama miktarı yüzde 66.05 (Haziran’a göre yüzde 2 düşüşle) iken Bing’in payı sadece yüzde 12.98 (Haziran’a göre yüzde 2 düşüşle). Bu veriler, Google’ın birinci arama motoru olmaya devam ettiğini ancak Bing’in yükselişte olduğunu gösteriyor.

Hakkında Deniz Boz

Yönetmen, Gazeteci.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir