Pazartesi , 27 Haziran 2022

Bir Günde İnternette Neler Oluyor? (İnfografik)

mbaonline.com sitesinin hazırladığı infografik, internetin gündelik yaşamımızda kapladığı yeri çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Verilere göre internette günde 294 milyar e-posta gönderilmekte. Bu miktarda postayı yerine ulaştırmak Amerika’da 2 yıl alırdı. 1 günde girilen Blog içerik sayısı ise 2 milyon! Bu içerik sayısı Times dergisini 770 yıl beslemeye yetecek düzeyde.

Raporda popüler sosyal medya araçları ile ilgili de ilginç istatistikler var:

– 172 milyon farklı kişi her gün Facebook’u ziyaret ediyor . Twitter’ı 40,  LinkedIn’i 22, GooglePlus’ı 20 ve Pinterest’i 17 milyon kişi ziyaret ediyor.

– Facebook’ta 4.7 milyar dakika harcanıyor, 532 milyon statü güncellemesi yapılıyor ve 250 milyon fotoğraf yükleniyor. Raporda, bu kadar fotoğrafın çıktısı alınıp üst üste konulmasıyla ulaşılan yüksekliğin 80 tane Eyfel Kulesi’ne denk geleceği belirtiliyor.

Hali hazırda kullanıcılar tarafından yüklenmiş 35 milyon Mobil uygulama mevcutken her gün 1288 adet yeni uygulama ekleniyor.

Dünyada hergün 371000 bebek dünyaya gelirken, 378000 Iphone satılıyor.

Bu muazzam enformasyon akışı, teknolojinin iletişim alanında getirdiği kolaylığı göstermesinin yanında insanın aklına “fazla iletişim göz çıkarır mı?” ya da “nereye gidiyoruz?” gibi soruları getirmiyor değil.

İşte mbaonline.com’un hazırladığı  infografik (Kaynak: mbaonline.com)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında İlhan Korkmaz

Araş. Grv. İlhan KORKMAZ, 2008 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. 2012 yılının Nisan ayından beri Dumlupınar Üniversitesi İktisat Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya devam eden İlhan Korkmaz, temel ilgi alanları olan iktisat sosyolojisi ve iktisadi kalkınmanın yanı sıra sosyal medyanın sosyolojik boyutları üzerine de çalışmalar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir