Cumartesi , 3 Aralık 2022

Bir kullanıcının Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?

Instagram üzerinden fotoğraf paylaşmak artık akıllı cihaz kullanan herkesin en büyük paylaşım alışkanlıkları arasında yer alıyor. Hatta öyle ki sanırım uzunca bir zamandır içerisinde instagram uygulaması olmayan akıllı telefona sahip bir kullanıcı görmedim diyebilirim. Bu derecede önemli bir fotoğraf paylaşım ağı olması instagram’ın insanların ne kadar büyük bir alışkanlığı haline geldiğinin en büyük ispatı.

Instagram üzerinde sadece öylesine yapılan paylaşımların yanı sıra oldukça kaliteli paylaşımlar da bulunuyor. Bu paylaşımları indirmek istediğinizde ise maalesef Instagram yayın politikaları nedeniyle bizlere direkt olarak indirmek için izin vermiyor. Yani, Facebook’takinin aksine Instagram üzerinden fotoğraf indirmek için direkt bir indir butonu yer almıyor. Bu da önemli bir paylaşımı sadece o an kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Instagram’dan fotoğraf indirin

Fakat size tanıtacağım Instagram Downloader programının yardımı ile artık Instagram üzerindeki kullanıcılarının fotoğraflarını sorunsuz bir şekilde indirebiliyorsunuz. Üstelik program tamamen ücretsiz olduğu için tek bir kuruş dahi harcamanıza veya boyutlandırma gibi amatörce işlerle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Program Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarların neredeyse tamamında sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Program oldukça basit bir işleyişe sahip. Açıldığı anda fotoğraflarını indirmek istediğiniz kullanıcının adını yazıyorsunuz. Hemen ardından da program sizin için o kişinin instagram fotoğraflarının direkt linklerini bir TXT dosyası içerisine kaydediyor. Böylece tüm instagram fotoğraflarının hepsinin linkine ulaşmış oluyorsunuz.

Daha sonra da toplu indirme seçeneğinden faydalanarak kullanıcının dilerseniz tüm instagram fotoğraflarını indirebiliyorsunuz ya da dilerseniz sadece linkler içerisinde bir bir gezerek indirmek istemiş olduğunuz fotoğrafları kaliteleri bozulmadan hemen indirebiliyorsunuz. Oldukça pratik öyle değil mi?

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

2 comments

  1. Resim paylasmak icin gelistirilen instagram uygulamasinda paylastigimiz resimleri kendi uygulamasindan indiremememiz cok sacma bence uygulama gelostiricilerin bir guncelleme ile bu sorunu cozmeleri lazim

  2. Bu kadar cok kisi akilli telefonlarinda instagram uygulamasini kullanirken ve instagramda resim paylasmak icin en

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir