Perşembe , 26 Mayıs 2022

Bir telefon, ne kadar dayanıklı olabilir?

Oppo R5 dayanıklılığı ile şaşırtıyor

Bu yıl geliştirilen akıllı telefonlara bakacak olursak, hepsinde bir dayanıklılık kusuru var diyebiliriz. Özellikle Apple tarafından satışa sunulan yeni iPhone 6 ve iPhone 6+ modellerinde dayanıklılık konusu sosyal medyada en çok dalga geçilen konulardan bir tanesi olmuştu. Bükülme, ekran dayanıksızlığı ile dikkatleri üzerine çeken Apple modelleri, şirkete oldukça zarar ettirdi diyebiliriz.

Çinli markalardan bir tanesi olan Oppo, bu yıl oldukça güzel telefon modellerini piyasaya tanıttı ve oldukça güzel satışlara imza attı. İncelik konusunda Oppo R5 ile iddialı olan şirket, R5 modelinde sadece 4.85 mm kalınlıkla eleştirileri üzerine çekti. 4.85 mm kalınlıkta bir telefon ne kadar dayanıklı olabilir ki?

Oppo bu soruyu cevaplamak amacı ile yeni cihazı R5 için, bir dayanıklılık videosu hazırladı ve yayınladı. İzleyenleri şaşkına çeviren videoda, cihazın o kadar ince olmasına rağmen, dayanıklılığı dikkat çekmeyecek gibi değil. Lafı fazla uzatmadan Oppo R5 dayanıklılığı hakkında hazırlanan video ile sizleri baş başa bırakalım. Gelişmeler ve yeni haberler için takipte kalınız.

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. oppo firması çıkardığı estetik ve kaliteli cihazlarla bizi şaşırtyordu şimdi bunlara dayanıklılıkda eklenince ortaya çok güzel şeyler çıkacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir