Cumartesi , 28 Mayıs 2022

BlackBerry 7.1 OS Türk kullanıcıl​arı için artık piyasada-İndirin

BlackBerry® akıllı telefon işletim sisteminin en yeni sürümü olan BlackBerry® 7.1, Türk kullanıcıları için piyasaya sunuldu. Güncellemeye, BlackBerry® Bold™ 9900, BlackBerry® Torch™ 9810 ve 9860, BlackBerry® Curve™ 9360 ve 9380 akıllı telefonları ve BlackBerry Porsche Design P’9981 akıllı telefonundan erişilebiliyor
Bugünden itibaren kullanıcılar, http://tr.blackberry.com/services/blackberry7/ adresine girerek veya BlackBerry® Masaüstü Yazılımı kullanarak, akıllı telefonlarını BlackBerry 7.1’e ücretsiz[1] olarak yükseltebiliyor.

BlackBerry 7.1, yakın alan iletişim (NFC) teknolojisini kullanarak, diğer BlackBerry kullanıcılarıyla içerik paylaşmanın yeni bir yolu olan BlackBerry® Etiketleme içeriyor. Kullanıcılar, NFC özellikli iki BlackBerry akıllı telefonu birbirine dokundurarak, iletişim bilgilerini, fotoğrafları, internet tarayıcısından bir URL veya belgeleri paylaşabiliyor. BlackBerry Tag ayrıca, bir arkadaşı BBM™ye davet etmek veya BlackBerry akıllı telefonlarını NFC özellikli bir Bluetooth® cihazıyla eşleştirmek için de kullanılabiliyor.

BlackBerry 7.1 ile kullanıcılar ayrıca, hemen hemen her yerden internete girebiliyor. Kullanıcılar, artık BlackBerry akıllı telefonlarını, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler de dahil Wi-Fi® özellikli 5 cihaz tarafından paylaşılabilecek bir mobil kablosuz erişim alanına dönüştürebiliyor3.

Sisteme ek olarak, BlackBerry akıllı telefonlarının pil ömrünü uzatmasına olanak veren yeni Pil Tasarruf Modu özelliği de eklendi. Bu yeni özellik, kullanıcılara, pil ömrü kullanıcı tarafından önceden tanımlanmış bir seviyeye ulaştığında akıllı telefon ayarlarının otomatik olarak yapılması seçeneği sunuyor. Pil Tasarruf Modu özelliğinin otomatik olarak yapacağı ayarlardan bazıları parlaklık seviyesi, arka ışık zaman aşımı ve mobil kablosuz erişim alanı otomatik kapatma zamanlayıcısıdır.

BlackBerry Curve 9360 veya 9380 akıllı telefona sahip kullanıcılar, BlackBerry 7.1 işletim sistemi güncellemesinde bir FM radyo sürpriziyle karşılaşıyor. BlackBerry 7.1, kullanıcıların yerel FM radyo istasyonlarını dinlemelerine olanak veren yeni bir uygulama içeriyor. FM radyo dinlemek, bir veri planı veya veri servisleri kullanımı gerektirmiyor.

BlackBerry 7.1 bugün indirilebilir. BlackBerry 7.1 işletim sistemi güncellemesiyle ilgili daha fazla bilgi için http://tr.blackberry.com/update/ adresini ziyaret edin.

1 BlackBerry 7.1 işletim sistemi güncellemesi, telefon operatörü onayına tabidir. Kullanılabilirlik için servis sağlayıcınıza danışın.
2 Güncelleme seçenekleri için servis sağlayıcınıza danışın. Sınırlı veri planındaki kullanıcılar için veri ücretleri uygulanabilir.
3 Mobil kablosuz erişim alanı özelliği, BlackBerry 7.1 gerektirir ve ek bir veri planı gerektirebilir. Lütfen servis sağlayıcınıza danışın.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir