Çarşamba , 6 Aralık 2023

BlackBerry ve Trend Micro’dan Dev Güvenlik Anlaşması!

BlackBerry, bulut güvenliğinin küresel çapta lideri Trend Micro ile anlaşarak, BlackBerry müşterilerinin üçüncü parti uygulamalardaki olası özel hayatın gizliliği ve zararlı yazılım sorunlarına karşı koruma sağlayacağını duyurdu.

Trend Micro Mobile Application Reputation Service (Mobil Uygulama İtibar Hizmeti) sayesinde özel hayat gizliliğinin korunmasına ilişkin sorunlar ve güvenlik endişeleri birden fazla katmanda giderilecek. Bulut tabanlı Trend Micro Mobile Application Reputation Service, BlackBerry World üzerinde halihazırda yer alan ve yeni bildirilecek uygulamaları zararlı yazılım barındırma ihtimaline karşı denetleyecek.

“Üçüncü parti uygulamalardan kaynaklanabilecek özel hayatın gizliliğine karşı saldırılar ve güvenlik endişelerinin tespitinde daha kuvvetli olabilmek için BlackBerry, Trend Micro ile çalışmayı tercih ediyor” diyerek sözlerine başlayan BlackBerry Güvenlik Müdahale ve Tehdit Analizlerinden Sorumlu Direktör Adrian Stone şu şekilde konuştu: “Trend Micro’nun gelişmiş mobil tarama ve saptama yetenekleriyle, bizim içimizde yer alan uygulama analiz sistemi sayesinde, BlackBerry müşterilerine birden fazla katmanda güvenlik ve sigorta imkanı sunuyoruz. BlackBerry ve Trend Micro olarak inovatif ve kapsamlı koruma sağlayarak hızla artan mobil güvenlik endişelerine karşı BlackBerry müşterilerini koruyoruz.”

“Zararlı ve yüksek risk barındıran mobil uygulama hacminin tüm endüstride yükselişte olduğu görülüyor. Bu sebeple BlackBerry’nin artan tehditlere karşı müşterilerini korumasını takdirle karşılıyoruz” diyen Trend Micro Kurumsal Gelişim ve İş Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kevin Simzer sözlerini şöyle sürdürdü: “Siber suçluların yeni platformlar ve uygulamaları hedefleme hızına bakıldığında Trend Micro ve BlackBerry arasındaki stratejik iş ortaklığı, son kullanıcıların güvenliğini sağlama açısından son derece doğal ve zamanında gerçekleşti. Bir araya gelen iki şirket, BlackBerry müşterilerinin mobil deneyimlerini geliştirerek güvence altına alacaktır.”

Bulut tabanlı koruma sayesinde her an güncel koruma

Bugüne kadar Trend Micro, 2 milyondan fazla mobil uygulamayı taradı ve değerlendirdi. Trend Micro’nun mobil işletim sistemleri için kullandığı yeni nesil bulut tabanlı teknolojisi Mobile Application Reputation Service, uygulama davranışları ve kodlarını analiz ederek, zararlı yazılım ve veri sızıntısı ihtimallerini belirliyor. Ayrıca hizmet, pil, hafıza ve veri kaynaklarının kötüye kullanımını da tespit ediyor. Trend Micro’nun mobil güvenlik sistemi, Trend Micro Smart Protection Network altyapısını kullanarak anlamlı mobil uygulama itibar puanlaması oluşturulmasını sağlıyor. “Bulut üzerinde” kurulu yapısıyla benzerlerinden ayrılan Smart Protection Network teknolojisi, yapısı itibarıyla Mobile Application Reputation Service gibi bulut tabanlı güvenlik hizmetlerine oldukça uygun. Sürekli güncellenen ve korelasyonlar kurulmuş tehdit veri tabanıyla URL, e-posta, dosya ve uygulama kontrolü sayesinde müşteriler her zaman en iyi korunma fırsatını yakalıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir