Pazar , 2 Nisan 2023

Blog yazarları için kullanışlı içerik sistemleri

1- Google Tabanlı Blog Servisi: Blogger

Web dünyasının yeni yüzleri Blogger ile tanışmalıdırlar. Bu blog platformu diğerlerine göre daha ekonomik ve kullanım açısından daha basite indirgenmiş bir panele sahiptir. Ücretsiz kullanabileceğiniz blogger servisi blogculuğu öğrenmeniz ve kendinizi geliştirmeniz açısından sizlere yararlı olacaktır. Blogger ile oluşturacağınız sitenizi Google Adsense ve Google Analiz hizmetlerine kolay bir şekilde kayıt edebilirsiniz. Google tabanlı olan Blogger platformundan blog al.


2- Profesyonel Blogcular Ağı: WordPress

En mükemmel blog servisi kanaatimce WordPress’tir. WordPress için, hem tutkunu hem kullanıcısı olarak yapabileceklerinizin sınırlarını zorladığınız ve blogcu kimliğinizi her yönüyle keşfettiğiniz bir platform olduğunu söyleyebilirim. WordPress zengin ve inovatif tema seçenekleri ile blogger servisine nazaran daha gelişmiştir. Arama motorlarına ve sosyal medyaya entegre edilmesi daha kolay olan WordPress paneli ve eklentileri ile binlerce özelliği bünyesinde barındırıyor. Altyapısı diğer blog servislerine göre daha karışık olan WordPress sorunlarını çözme konusunda masraf yapabilirsiniz. Blog dünyasında profesyonellerin yer aldığı WordPress platformundan blog al.


3- Nokta Medya Türkçe Blog Servisi: Blogcu

Türkiye’nin en büyük Türkçe blog servisi olan Blogcu, Nokta Medya tarafından uzun süredir blogcuların hizmetinde. Temada ve içerik yönetiminde profesyonellik aramayanlar için kullanışlı bir servis. Bu platforma Facebook hesabınızla kayıt yapabilirsiniz. Renkli anasayfasında yer alan blog yazıları sürekli güncelleniyor. Renkli dünyasında binlerce blogcunun yer aldığı Blogcu’dan blog al.


4- 40 Milyondan Fazla Blog Burada: Tumblr

Blog dünyasına yenilik katan servis içerik yönetimini yazı, resim, video v.b. formatlara ayırmış. Tumblr çaba harcamadan istediğini paylaşmanı sağlar. Tarayıcından, telefonundan, e-postandan ve mümkün olan her yerden metin, fotoğraf, alıntı, bağlantı, müzik ve video gönder. Renklerden, kullandığın temanın HTML kodlarına kadar her şeyi kişiselleştirebilirsin.
40 Milyondan fazla bloga sahip olan servisten blog al.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

10 comments

  1. wordpress i seviyoruz :D

  2. Hosting sıkıntısı çekmemek için blogspot tercihimdir.

  3. Blogum için servis seçtim teşekkürler :)

  4. WordPress konusunda bir diyeceğim yok ama blogspot ile host sıkıntısı çekmiyorum. Kafam rahat :)

  5. servislerin en iyisi wordpress kanımca kararımca şiddetle tavsiye ederim

  6. Blog rehberi ile bir çok yeni bilgi edindim. Favorim WP!

  7. bu işten büyük zevk alıyorum. ama hak ettiğim ilgiyi görmüyorum heralde seo ve reklamla alakalı. neyse onları ilerleyen günlerde çözerim. konu için teşekkürler :)

  8. blog açmak isteyenlere güzel bir rehber olur, hosting, wordpress, blogger, alan adı, trafik, cpu… ve dahasını bilmeden teknik bilgi edinmeden blogcu olan çok kişi tanıyorum. yararlı bir kaynak olabilir. teşekkürler :)

  9. paylaşım için teşekküler. önerdiğiniz bir host firmasını var mı?

  10. anlatım faydalı oldu, blog rehberi etiketine yazı eklemeye devam ederseniz daha çok faydalanabiliriz. şimdiden teşekküler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir