Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Bu ceketler telefonunuzu şarj ediyor

Ünlü moda markası teknolojiye ayak uydurdu

Ünlü moda markalarından bir tanesi olan Tommy Hilfiger, teknolojiye yeni ceketleri ile ayak uydurdu. Bildiğiniz gibi akıllı telefon kullanımında en büyük problemlerden bir tanesi şarj problemi. Bu problemin önüne geçmek için onlarca yol olsa da hepsi uğraştırıcı diyebiliriz. Sürekli olarak piriz başında pineklemek de ayrı bir konu. Buradan yola çıkarak akıllı telefonların bizi biraz kısıtladığını da söylemek mümkün.

Modanın adreslerinden bir tanesi Tommy Hilfiger, bu probleme çözüm olarak geliştirdiği, tasarladığı ceketleri halka sundu. Ceketlerin arka kısmında yer alan, dekorasyon gibi gözüken güneş panelleri sayesinde akıllı telefonunuzu cebinizdeyken şarj etmek mümkün kılınmış. Güneşten alınan enerjinin elektriğe dönüştürülmesi ve cep kısmında bulunan USB bağlantı noktası yolu ile telefona ulaştırılması, sizi günlük yaşantınızda koşuştururken şarj probleminden koruyor.

Arkasında güneş paneli bulunan bu ceketler, hem bayan hemde erkek modeli için belirlenmiş satış fiyatı olan 599 dolar üzerinden piyasaya giriş yaptı. Ceketlerden gelen paranın da hayır kurumu olan Fresh Air Fund aldı kuruma bağışlanacak.

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. giyilebilir teknoloji ger geçen gün artıyor bakalım daha neler görecegiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir