Cumartesi , 10 Aralık 2022

Bu Da Oldu; Bir düğünle 2 sevdiği kadınla evlendi

Bir düğünle 2 kadınla evlendi!

Irak’ta sevdiği 2 kız ile aynı gün evlenen damat DHA’ya konuştu: “İkisini de seviyordum, ikisiyle de evlenmek istedim”
Irak’ın Selahattin şehrine bağlı Beyci ilçesinin Leylek köyünde yaşayan Abdülrahman Naif El-Ubeydi isimli 22 yaşındaki çiftçi, 6 Nisan’da akrabaları da olan İntizar Hattab (15) ve Suad Abdullah (19) ile evlendi.
Her ikisini de çok sevdiği için vazgeçemediğini söyleyen damat, “Kararı vermekte biraz zorlandım, çok düşündüm ve bir aydan kısa sürede son kararımı verdim. İki kız da benim akrabamdı, ikisini de çok seviyordum” dedi.
Önce bir akrabasının kızını istediklerini ardından da amcasının kızını istediklerini söyleyen Abdülrahman Naif El-Ubeydi, “Her iki akrabamda kızları verdi. Düğün günü gelince amcam diğer kızdan haberdar oldu ve kızı olan Suad Abdullah’ı vermek istemedi. Aşiret liderleri ve köyün önde gelenleri amcamı ikna etti ve evlilik gerçekleşti. Daha önce kızları ile konuşmuştum onlar bu durumu kabul etmişti” diye konuştu.
İki gelinin birlikte kuaföre gidip hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen El-Ubeydi, köylünün iki gelini karşılarında görünce şaşırdıklarını ancak daha sonra bu durumu kabullendiklerini; düğünün çok güzel geçtiğini, insanların halaylar çekip eğlendiklerini söyledi.
2 EŞLİ DAMAT: “BEKAR ERKEKLER İKİ KADIN İLE EVLENSİN”

El-Ubeydi, her iki eşi ile de mutlu olduğunu ve aralarında eşitliği iyi bir şekilde sağladığını belirterek, bekar damatlara da iki evlilik yapmaları çağrısında bulundu.

kaynak: internethaber

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir