Cumartesi , 3 Haziran 2023

Büyük Usta Neşet Ertaş Twitter TT Listesini Salladı

nBozkırın tezenesi Ünlü Halk ozanı Neşet ERTAŞ Bulunduğu hastanenin yoğun bakımında bu sabah hayatını kaybetti. Kaç gündür rahatsızlığı devam eden Neşet Ertaş’ın sevenlerinin tedirgili bekleyişi maalesef kötü haberle sonlandı. Aynı zamanda Devlet Sanatçısı olan ünlü Türkücü sosyal medyayı tam anlamı ile yasa boğdu. Özellikle Şarkıcıların resmi twitter hesaplarından yaptıkları Neşet Ertaş yorumları twitter kullanıcılarını daha da tetikledi ve trend topic listesi tarihinde hiç olmadığı kadar tek bir konuya yoğunlaştı.

10 konulu TT listesinde tam 8 konu Neşet Ertaş ve efsane olmuş türkülerine aitti.

işte Bakan Egemen Bağış ve şarkıcıların bazılarının tweetleri. 

(Adına Açılan Hesap) Neşet Ertaş ‏@NesetErtas Neşet Ertaş, Türkü demek binlerce yıldır söylenen ve söylenecek olan. Neşet Ertaş bağlama demek; binlerce yıldır çalınan ve çalınacak

feridun düzağaç ‏@feridun_duzagac Türküler öksüz..yetim.. İnsanlık O’nsuz kaldı Kalplerimizdeki insan toprak ve doğa sevgisi kadar yaşasaydık Neşet Ertaş hiç ölmezdi.

Sıla Gençoğlu ‏@silagencoglu Nur icinde yat Neşet Ertaş.

Burcu Güneş ‏@BurcuGnes Türküler ağlıyor.. saz söz ses ustası Neşet Ertaş.. özünü yazan yansıtan melek..kanatlarını açıp uçmuş.. Mekanı cennet.. Rahmeti bol olsun..

Göksel ‏@gokselonline ‘Göğnüm hep seni ariyor neredesin sen’ Neşet Ertaş gittigin yer cennet olsun

Bengü ‏@benguofficial Ben seninle sevmistim, ezberlemistim türküleri..Ufacikken Zülüf ü mesela:( Nurlar yağsın üzerine Neşet Ertaş..

Egemen Bagis ‏@Egemen_Bagis “Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez Gönülden gönüle yol gizli gizli…” Ülkemizin rahmetli Neşet Ertaş’a muhabbeti gizli değil, aşikârdır.

Sosyal medya haber ailesi olarak sevenlerine başsağlığı diliyor büyük ustanın ruhuna fatiha gönderiyoruz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir