Salı , 5 Temmuz 2022

Büyüyünce ne olacaksınız sorusu için TÜSİAD’dan harika bir proje

Küçüklüğümüzde bize sorulan en popüler soru hiç şüphesiz “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusudur. Yine aynı şekilde küçüklüğümüzde muhtemelen bu soruya verilen cevaplarda sorunun kendisi gibi astronomiktir. Yani, küçücük bir çocuk size hiçbir zaman gerçekçi olan cevabı yani; “Ben Mekatronik Mühendisi olacağım.” diyemez. Fakat işin daha da ilginç yanı aslında bu soruyu kendimize sormamız gereken zamanlarda vardır. Bu yaş aralığı da genellikle Lise ve Üniversite yıllarıdır. Fakat bu zaman geldiğinde sürekli başkalarının ne dediklerine bakarız ve istediğimiz gibi bize net cevaplar verebilecek bir kaynak yoktur. Birçok kişi kafasında ne olmak istediğine dair sorularla geziyor ve emin olun bunların büyük bir çoğunluğu artık çocuk dediğimiz yaş sınıfının çok daha üstünde yer alıyor.

Peki, ya siz ne olacaksınız? TÜSİAD bunun için çok güzel bir internet sitesi ve proje geliştirmiş. Neokusamneolsam.org internet adresi üzerinden faaliyete geçirilen proje özellikle ne okuyup ne olmak istediğine hala karar veremeyenler için son derece önemli. Web sitesinin içerisinde ünlü isimlerin iki buçuk dakikalık kısa videoları bulunuyor. Birçoğu tanınmış isimlerden oluşan bu kişilere ne okudunuz ve ne oldunuz soruları yöneltiliyor.

Eğer hala ne olacağına karar verememiş olanlar varsa veya ne olacağına karar verememiş çocuğu, kardeşi varsa bu projeyi onlara da keşfettirmeniz oldukça güzel olabilir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir