Cuma , 1 Aralık 2023

Cafcaf doludizgin devam ediyor!


Cafcaf 48. Sayısının kapağına; değişsin diye Referanduma gidilen fakat bir türlü gerçekleşmeyen Anayasa değişikliğini taşımış. Dergi, kapakta kaygısını da dile getirmiş; acaba bu ülkenin yeni anayasası bu ülkenin hakiki sahiplerinin isteklerini yine yok sayacak mı? 

Cafcaf 48 kapak-orta
(+)

“Yapmak isteyip de yapamadıklarımız” Cafcaf’ın özel dosyası

Cafcaf ekibi kendi köşelerinin yanı sıra bir türlü gerçekleştirilemeyen dilek ve istekleri işlemişler. Kapakta değişmeyen ama değişilmesi istenen Anayasayı konu edinmeleri de pek manidar. 4o sayfalık derginin 11 sayfası tamamen bu konuya ayrılmış.

Başbakan da ister, ister de yapamaz

Başbakan Tayyip Erdoğan acaba neler ister de yapamaz? Bu sorunun cevabını bir çizgi öyküde okuyabilirsiniz.

Cafcaf ekibi bir kişinin başbakan olunca yapmak istediği çoğu şeyi aslında yapamayacağını düşünerek Başbakanın mahrum kaldığı her şeyi deşifre etmişler.

Van Minuyt
Karikatürü büyütmek için üzerini tıklayın

Başbakanın yapmak isteyip de yapamadıkları haber değeri taşır mı? Öyküde laymotif olarak bir gazeteci de bunu sorguluyor.

Cafcaf 48 basortulu - Kılavuz
(+)

Başörtülü kızlarla kimler evlenemiyor?

Dindar erkeklerin bir kısmının evlenirken tesettürlü kızlarımızı tercih etmediklene şahit oluyoruz. Peki niye?.

Türkiye’de dindar kimliğin; sistem, askeriye, medya, batıcılar ve sekülerleştirilmiş egemen iş dünyası çevreleri tarafından ötekileştirilmesi sonucu, dindarların kimliklerini saklamaya özen gösterdikleri bilinen ama pek de dile getirilmeyen bir gerçek. Derginin “Kılavuz” sayfası tam da bu konuya eğilmiş.

Kur’an-ı Kerim’i konu edinen ve temel kaynaklarımızdan da alıntı yapan mizah dergisi

Derginin gündem sayfasında “Çünkü Kur’an-ı Kerim son kitaptır” başlığı altında Bülent Akyürek dikkat çekiyorken iç sayfalarda Ömer Faruk Dönmez “En güzel hikâye bu!” diyerek, Allah’ın “Ahsen el Kasas” (en güzel hikâye) diye vasıflandırdığı, Kur’an-ı Kerim’in Yusuf Suresi’nde yer alan Hz. Yusuf’un hikâyesini konu edinmiş ve yazmış. Yazara kulak verelim:

“Tefahür babından olmamak üzere şunu söylemek zorundayım ki, herhangi bir kaynaktan, aynen, kes-yapıştır yapabilecekken, asla böyle bir yola tevessül etmedim ve bir Kur’an-ı Kerim bularak, hikâyenin tamamını kendim bizzat satır satır yazdım.

Bir mizah dergisinde bu tip bir alıntının bu kadar yer tutmuş olması­nı garipseyecekler için son bir söz olmak üzere, belki şunu da söyle­mek gerekir: Übeyy bin Ka’b’ın rivayetine göre, Efendimiz aleyhisse­lam şöyle buyurmuştur: “Kölelerinize Yusuf suresini öğretiniz! Zira her­hangi bir Müslüman, onu yazıp ehline ve kölesine öğretirse Allah onun sekerât-ı mevtini (ölüm anını) kolaylaştırır. Hiçbir Müslümana hased etmeye de mecal bulamaz.”

Cunku Kuranı Kerim son kitaptır
Büyütmek için üzerini tıklayın

Cafcaf LogoCafcaf sitesi ve sosyal medya sayfaları tıklanma rekorları kırıyor

Cafcaf dergisinin internet sitesi her gün güncellenmesiyle dikkatleri çekiyor. Derginin sosyal ağlardaki sayfalarında ise okurlarıyla birlikte hareket tavan yapıyor.

Derginin internet adresi: www.cafcafdergisi.net twiter: www.twitter/cafcafmizah facebook: www.facebook.com/cafcafmizah

Cafcaf, üç ayda bir yayımlanır.

Sayı:48

Satış fiyatı 3 TL, KKTC Satış fiyatı 4 TL

ISSN 1308-7487

Hakkında kerem

İnternet yayıncısı, Editör, Karikatürist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir