Pazartesi , 8 Ağustos 2022

Call Of Duty’ye Alternatif Olarak Battlefield 3

Farkındayım bazılarınız battlefield oyunuyla kafayı bozduğumu falan düşüneceksiniz. Fakat battlefield’ın bu sürümü en fanatik Call of duty oyuncularını bile kendisine hasta edecektir.
Muhteşem görsel efektleriyle dikkatimizi çeken Battlefield 3 2011’in sonbaharında piyasaya sürülecek. Ama başlarda sadece konsollar için üretilmesi PC kullanıcılarını biraz bekletecek. Fakat emülatörler vasıtasıyla çözülebilir sanırım bu sorunda. (illegal olmaya mı başladık ne?)
Bu yeni Battlefield oyunu cooperative modun yanında multiplayer modunu da içerecek.  Digital illusions’ın genel müdürü Karl Magnus Troddeson’un oyunun tek kişilik modunun 12 saat süreceğini açıkladığı yönünde bilgiler geliyor kulağıma… eğer bu gerçekse battlefield 3 call of duty mw 2 ‘ye toz yutturacak gibi duruyor…
oyunda “gerçekçilik” adına bayağı küfür olacağı da duyumlarım arasında… o yüzden oyunun çoğu ülkede 18 yaşından küçüklere yasaklanacağı düşüncesindeyim.

oyunun bazı sahneleri oyunculara sunuldu. bu videodan anladığım kadarıyla efektler muhteşem. tek kusur bulabildim. o da sürünme efektinin çok gerçekçi olmaması.
ama vurduğunuz cisimlerin patlaması, yıkılması, bir şekilde yok olması muhteşem efektlerle desteklenmiş ve aşırı gerçekçi olmuş.

ben neden uğraşıyorum ki. bu videoya bir göz atın derim. daha da ben bu oyunu oynamam diyeniniz olursa lafım yok.
işte o çok tartışılan video. mynet haberi gibi oldu!
iyi beklemeler…
oyunun ekimde beta sürümü denenecek…

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

3 comments

 1. emülatör derken?

 2. silbakan ; Profesyonel satınalmacı ve call of duty Oyuncusu

  merhaba;
  yazılarını bazen okuyuyorum. Herhalde bu zamana kadar çıkan tüm fps leri oynamışımdır. yaşımdan dolayı olsa gerek (35) , Dice gerçekten bu atılım için çok geç kaldı ama artık bu durumu değiştirmek için ciddi adımlar attı. Jason West ve vince zampella son 10 yıldır Fps sekatörünü ele geçirmiş durumda idi ve sonunda Dice bunu yıkamayacağını anlayınca İnfinity ward dağıtmak için bu ikiliyi kendi stüdyolarına geçirme çabaları sonunda netice verdi ve İnfinity ward dağıttı ve respawn entertanment olarak bünyesine aldı , şu kadarını söyleyeyim ki bu 2 kişi oyun dünyasının bill gates’idir. MW3 , tüm zamanların en iyi oyunu MW2 ‘nin rüzgarı ile son bir sıçrama daha yapabilir ancak daha fazla öteye gidemez zaten MW3 te MW2 oyunun motorunu değiştirememesinin nedenenide budur. Black ops’u üreten treyarch zaten sadece bu isimden yararlanmış bir firmadır. Cod serisinde yaptığı nerdeyse hiç bir oyun tutmadı (cod 3-cod 5-black ops) sonuçta şu an itibari ile steam’in istatisklerine bakarsanız Günde 40.000 kişi MW2 oynarken ( bir bu kadarda alteriwnette var bunları saymıyorum.) Balck ops ise 30.000 kişi daha görememiştir. MW2 bu oyundan 2 sen önce çıktığını söylememe gerek yok sanırım. Battlefield 3 satış rakamlarında MW3 geçemeyecek bu bir gerçek ancak bu oyuna yaklaşarak activisiona artık bu piyasa tek olmadığını hatırlatacak. Taraf olmaya gerek yok bu rekabet bize yarayacak ve daha iyi oyunlar oynayabileceğiz.

  Battlefield 3 bu başarı daha şimdiden bize neler kazandırmadıki .
  activision cod serini online yapmayı düşünüyorduki. Artık bu çok zor. Ve türk oyuncuların en büyük sorunu multiplayerda bağlantı sorunudur. Oyunlarda dedicated s erver olmaması idi ancak bu durum b3 çıkışı ile sanırım artık mw3 bu olacak , rekabet oldukça daha iyi oyunlar göreceğiz.

 3. bak canım kardeşim.
  uzun zamandır senin takip ediyorum, öyle değersiz, öyle hiçbir espri-bilgi-enstantane içermeyen boş şeyler yazıyorsun ki senin yüzünden uykularım kaçıyor, acaba ne saçmaladı lan bu diye meraklanıyorum.
  lan senin yüzünden 2 gündür uyumuyorum, ne zaman online olacak ne saçmalayacak, ne küfür etsem, ne laf soksam, ben bunu ne yapsam diye kendimi yedim bitirdim. günde 25 tane 3ü1arada, 2 pakette sigara içiyorum, hepsi senin yüzünden.
  vizeler kötü senin yüzünden. senin yüzünden 15 gündür duş alamıyorum lan. kokumdan iğreniyorum, sokağa sigara almaya çıkamıyorum lan. sen ne çeşit bir insansın bilader. sen ne tür ne tür, kelimeler kifayetsiz lan… türk dil kurumu senin için sıfat üretmekte zorlanmış lan.
  bak oğlum, bu şekilde gidersen, bulacağım seni. ne yapacagım ne edecegim bulacagım, ve aklını alacağım.
  hadi selametle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir