Pazar , 25 Eylül 2022

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Medyaya Hızlı Giriş Yaptı

Daha önceleri İstanbul Ümraniye’ye bağlı bir belde iken, ümraniye’den ayrılıp ilçe belediyesi haline getirilen Çekmeköy, yerel yönetimler ve sosyal medya birlikteliğindeki payını aldı. Facebook ve Twitter üzerinden resmi hesaplar açan belediye, halk-yönetici birlikteliğinin güzel örneklerini veriyor. Daha önceki yazılarımızda belediyelerin sosyal medya’ya ilgi göstermediğinden bahsetmiştik lakin görünen o ki belediyelerimiz de sosyal medyaya yavaş yavaş alışıyorlar.

Çekmeköy, 183 bin nüfuslu bir ilçe. 2009 yerel seçimlerinde ilk kez belediye başkanı seçtiler. Çekmeköy’ün ilk belediye başkanı Ahmet Poyraz oldu.

Çekmeköy Belediyesi Facebook’ta ve Twitter’da vatandaşlara daha iyi ulaşabilmek adına hesaplar açmış. belediye başkanı Ahmet Poyraz’ın da resmi sayfası mevcut. Takip ettiğimiz kadarıyla kısa sürede sağlam bir yere geldiler. bu işlere yeni atılan kurumlar ilk başlarda takipçi, beğenen sıkıntısı çeker. Ama çekmeköy belediyesinin böyle bir sıkıntısı olmadığı aşikar.

Bizim, sadece Çekmeköy belediyesine değil tüm belediyelere yaptığımız çağrı şuydu: Belediyeler sosyal medyayı es geçmemeliler. Sosyal medyayı bir hizmet aracı olarak görmeliler. Bu konuda cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü örnek alabilirler. Diğer belediyeler ve başkanları neden vatandaşlara daha çabuk ulaşabilecekleri bir mecradan uzak dursunlar ki? bakınız, insanlar artık hız odaklı yaşıyorlar. eskiden bir dilekçe verirdik, aylar, haftalar beklerdik. sonra e-mail çıktı, süre düştü ama bu sefer de “dikkate alınmama” problemi ortaya çıktı. artık sosyal medya var. insanlar e-mail atıp sonucunu beklemiyorlar. twitter’da bir mention atıyorlar. facebook’da kurumun duvarına yazıyorlar. hız odaklı yaşamın bir getirisi olarak da kurumlar artık sosyal medya’da yer almalılar…

 

lafı fazlaca uzattığımın farkındayım. işte Çekmeköy belediyesinin resmi adresleri:
Çekmeköy Belediyesi resmi facebook hesabı.
Çekmeköy Belediyesi resmi Twitter hesabı
Belediye başkanı Ahmet Poyraz’ın resmi Facebook sayfası
Ahmet Poyraz’ın resmi Twitter hesabı

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. twitter ve facebook takipçi sayılarına göre çekmeköy’ün tüm belediyeler içinde sırası kaçtır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir