https://juragankomik.com
Cuma , 14 Haziran 2024

Çevrenizdeki En Sağlıklı Restaurant Cebinizde!

En yakın, en sağlıklı restoran ‘cebinizde’

En yakın, en sağlıklı restoran ‘cebinizde’

Dışarıda gönül rahatlığıyla yemek yiyebilirsiniz. Yeni geliştirilen mobil uygulama kullanıcının bulunduğu yerdeki restoranların son gıda denetimlerinden aldığı puanları gösteriyor

Kaliforniya’nın merkezindeyseniz ve karnınız aç ise yeni bir uygulama civardaki restoranları son denetimlerde aldıkları puanlarla birlikte gösteriyor. “Sacremento İlçe Gıda Denetimleri” adı verilen uygulama ile kişinin yeri harita üzerinde işaretleniyor ve civardaki perakende tesisleri listeleniyor. Listede yer alan perakende tesisleri hakkında ayrıntılı bilgi görüntülemek için üzerine tıklamak gerekiyor. Uygulama bir bağlantı ile perakende tesislerin en son gıda denetim tarihi ve sonucunu gösteriyor. Eylül ayında kullanıma giren uygulama Sacremento ilçesinin geliştirdiği ilk mobil uygulama olma özelliğini de taşıyor.

Uygulama geliştirilecek

Sacremento’nun yeni CİO’su Rami Zakaria, ilçede gıda konusunda yapılan denetim ve araştırmaların 6-7 yıldır bir web sitesinde yayınlandığını, personelden gelen öneri üzerine bu bilgilerden daha fazla kişinin yararlanması için mobil uygulama geliştirdiklerini söyledi. İnsanların yakınlarda bulunan restoranlar hakkında sağlıklı bilgiye sahip olmasının çok faydalı olacağını düşünen bir denetim şefinden gelen öneri sonrasında ilk kez mobil uygulama geliştirdiklerini belirten Zakaria, bir sonraki adımın “çevremde ne var?” uygulaması olacağını ifade etti.

Bilgiler güncelleniyor

Mayıs 2011’de başlayan proje çalışmaları 140 saatte tamamlandı. Uygulamayı android market ve Apple Store’lardan indirmek mümkün. Uygulama dahilinde Sacremento’daki tüm restoran, bar, manav, okul kafeteryası gibi kamuya gıda satışı yapan tüm işletmelerin bilgileri sürekli güncelleniyor. Uygulamanın devreye girmesi ile birlikte ilçenin gıda sağlığı sitesinin ziyaretçi trafiği yüzde 25 ila 28 oranında arttı.

Çeviri: Azime Telli

Kaynak: www.govtech.com

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir