Salı , 6 Aralık 2022

charity: water | Tasarımınla Bir Hayat da Sen Kurtar

İnternete veya akıllı aletlere ulaşımın olmadığı bir hayat düşünün… Facebook yok, bloglar yok, Instagram yok, bilgiye ve ağlara erişim kolay değil… Teknolojik olarak bu kadar ilerlediğimiz bir zamanda bu saydıklarımız kulağa biraz garip geliyor değil mi? Şimdi, her sabah uyandığımızda hepimizin en temel ihtiyacı olan temiz ve güvenle içilebilir suların olmadığı bir yer düşünün. Bu daha zalimce bir gerçek…

Dünyada yaklaşık 800 milyon insan temiz su olmadan hayatını sürdürüyor. Her yıl, milyonlarca kişi kirli sular yüzünden ölümcül hastalıklara yakalanıyor. Yalnızca bu hafta 30.000 kişi bu sebepten dolayı hayatını kaybedecek. Hayatta kalan şanslılar ise ailelerine kirli suları götürmek için saatlerce uğraşacak.

charity: water bunu değiştirmeye çalışıyor. Onlar, gelişmekte olan ülkelere temiz ve güvenle içilebilir suları götürmeye çalışan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon. charity: water, dünyada su krizi ile ilgili farkındalığı arttırmak ve diğer insanları misyonlarına katılmak adına davet etmek için çalışan bir kuruluş. Siz de katılabilirsiniz!

charity: water, dünya çapındaki tüm tasarımcıları ve sanatçıları temiz suya en çok ihtiyaç duyan kişiler için yardıma çağırıyor. charity: water, su krizi ile ilgili konuşan yaratıcı ve yenilikçi bir tasarım arıyor. Kazanan tasarım, charity: water ekibi ve misafir jüri John Vechey tarafından seçilecek ve bir tişört üzerine basılarak organizasyonun blogunda gösterilecek.

Kazanan tasarımın yer aldığı tişörtün satışından elde edilen gelirin tümü, gelişmekte olan ülkelere su projelerinde %100 fon sağlayan charity: water’a gidecek.

Kazanan tasarım, charity: water’ın blogunda gösterilecek. Ek olarak, kazanan sanatçıya nihai tasarımın yer aldığı bir tişört ve charity: water kurucusundan kişisel bir teşekkür notu verilecek.

İlgilenen sanatçılar 31 Temmuz 2012 tarihine kadar uluslararası sanatçı platformu Talenthouse.com’dan projeye katılabilirler.

Doğrudan proje sayfasına gitmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hakkında Burcu Çetin Bali

talenthouse.com palo alto/california

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir