Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Cicret ile telefonunuzu kolunuzdan kontrol edebilirsiniz

Akıllı telefonunuzu kolunuza yansıtan, kontrol etme imkanı sağlayan bileklik

Cicret olarak adlandırılan akıllı bileklik, teknolojide büyük bir değişikliğe neden olacak özellikleri içerisinde barındırıyor. İçerisindeki mini projektör ile telefonunuzun ekranını konusuna yansıtarak kolunuzdan kontrol etmenizi sağlayan Cicret, Android işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışmakta.

Bluetooth, Wi-Fi ve microUSB bağlantılarını üzerinde barındıran Cicret ile kolunuzu dokunmatik ekrana dönüştürmek mümkün kılınmış. İçerisinde ki sensörler ile dokunuşları kolaylıkla algılayabilen bileklikte mesaj yazmak, e-posta okumak, video izlemek hatta oyun oynamak bile mümkün. Cicret için tasarlanmış 10 farklı renk seçeneği bulunmakta.

cicret2

Şuanda prototip aşamasında olan Cicret adlı akıllı bilekliğin hayata geçirilebilmesi, seri üretime geçebilmesi için gerekli fon miktarının toplanması gerekiyor, eğer bu fon toplanabilirse Cicret 400 dolar fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak. Cihaz 16 GB ve 32 GB dahili hafıza seçenekleri ile piyasaya girecek, oldukça güzel bir teknoloji diyebileceğimiz Cicret adlı akıllı bilekliğin tanıtımı ve işlevlerine dair çekilmiş bir video da bulunmakta. Sizleri video ile baş başa bırakalım, iyi seyirler dileriz.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. cicret teknolojisi giyilebilir teknolojide çığır gibi gözüküyor. fiyat olarak çok yüksek gibi gozuksede talebin fazla olacağını düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir