Cuma , 27 Mayıs 2022

Çikolata ile çalışan 3 boyutlu yazıcı!

Choc Edge’den rakiplerinden çok farklı 3D yazıcı!

Choc Edge, 2012 yılında ilk çikolata ile çalışan 3D yazıcısını tanıtmış, çok olmasa da ilgi gören bir yazıcı modeli olmuştur. Firmanın yeni geliştirdiği Choc Creator V2 adlı 3D yazıcı Türkiye’de satışa sunuldu. Cihaz, USB kablo ile bilgisayara bağlandıktan sonra hazırlanan 3D çalışmaları çikolata kullanarak basabiliyor.

Türkiye’de ilk 3D yazıcı mağazası diyebileceğimiz 3Dörtgen tarafından halka sergilenen ürünün fiyatı göz korkutsa da işlevi oldukça güzel diyebiliriz. Pasta, kek, bisküvi üstü süslemeler yapabilen cihazın bir önceki modeli, dünyadaki ilk ticari çikolata yazıcı unvanının sahibiydi. Böyle bir ürüne ne kadar para verirdiniz?

Eğer Choc Creator V2 adlı 3D yazıcıyı satın almak istiyorsanız, 4900 EURO +KDV ücretini cebinizden çıkarmanız gerekiyor. Standart bir 3D yazıcı bile, kişisel kullanım için günümüzde hala yüksek fiyatlara sahip diyebiliriz. Umarız ki 2015 yılında 3D yazıcılar kişisel kullanıma daha uygun fiyatlara sahip olabilsin. Bu sayede insanlar hayalindekileri fiziksel ortama geçirmek için bir ortama sahip olabilirler.

Choc Edge (1) Choc Edge (4) Choc Edge (3) Choc Edge (2)

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir