Cumartesi , 28 Mayıs 2022

CNR Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

CNR Kitap Fuarı; çeşitli yarışma, imza günü, söyleşi, konferans ve forumlarla 01-09 Mart tarihleri arasında Yeşilköy’deki CNR EXPO’da kitapseverleri buluşturuyor.

Fuarın kitap severlere sürprizi; 1905’de 6. kez düzenlenen Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan Polonyalı yazar Henryk Sienkiewicz’in kitabının Türkçeye kazandırılması oldu.

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından Basın Yayın Birliği işbirliğinde CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek CNR Kitap Fuarı yarın başlıyor. 200 bin ziyaretçi hedefiyle açılacak fuar, çok sayıda yarışma, imza günü, söyleşi, konferans ve forumlara ev sahipliği de yapacak.

Kitap dünyasının yeni üyesi Papersense Yayınları, CNR Kitap Fuarı’na sürpriz bir kitapla katılıyor. Fuara özel olarak hazırlanan ve katılımcılara ücretsiz dağıtılacak olan kitap, Polonya’nın Nobelli yazarı Henryk Sienkiewicz’in imzasını taşıyor. “Muzıkacı Yanko ve Kamyonka” adını taşıyan ve 1899 yılında yayınlanan kitap, Ahmet Rasim çevirisiyle 1900 yılında Osmanlıca olarak Türk okurlarına sunulmuştu.

Günümüz Türkçesi ile yeniden hazırlanan kitap, ilk kez CNR Kitap Fuarı’nı ziyaret edecek okurlarla buluşacak ve ücretsiz olarak dağıtılacak.

Fuarın anısına özel ciltli olarak hazırlanan “Muzıkacı Yanko ve Kamyonka” adlı kitap, ücretsiz dağıtım için 10 bin adet basıldı.

Türkiye’nin yeni kitap platformu Libronet’in markası olan Papersense Yayınları, 4. salondaki Libronet standında okurları ve yayıncıları misafir edecek.

Öğretmenler, öğrenciler, yayıncılar, kitabevleri, kütüphaneciler, tercüme büroları, gazeteciler, yazarlar, editörler, yayınevleri, yazar telif ajansları ve okurların hedef ziyaretçi olarak belirlendiği CNR Kitap Fuarı, ücretsiz giriş, ücretsiz otopark ve ulaşım kolaylığı ile fark yaratacak.

9 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek fuar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Münir Üstün’ün katılımıyla 1 Mart günü 2014 tarihinde saat 11. 00 ‘da açılacak.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir