Pazartesi , 6 Şubat 2023

Deep Web’e Ne Kadar Güvenilebilir ?

Öncelikle Deep Web hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum sizlere.

İnternet güvenliğiniz için programlar

Öncelikle Deep Web’in ne olduğuna değinelim isterseniz. Bir buzdağı düşünün. Buz dağının su üstünde kalan kısmı yani görebildiğiniz kısmı yalnızca %20, %25’lik bir kısımdır. Göremediğiniz %80, %75 kısmı işin suyun altındadır. İşte Google vb. arama motorları bize yalnızca %20’lik bir bilgi verir. Deep Web ise geri kalanını. Elbette sıradan arama motorlarının bu bilgileri yayınlamamalarının bir sebebi var. Aklınıza gelebilecek hatta aklınızın da almayacağı ne kadar yasadışı olay varsa hepsi Deep Web’te bulunmakta. Arama motorlarının bu bilgileri yayınlamaları ya bi kaosa sebep olurdu yada arama motorlarındaki çalışanların başlarının bir hayli ağrımasına sebep olurdu. Böyle bir suça kimse ortak olmak istemez herhalde.

Deep Web’de neler bulunur ?
Açıkcası şunu söylemek isterim dediğim gibi Deep Web’de aradığınız her şey ve daha fazlası mevcuttur.Bir liste oluşturacak olursak :
 

 • Uyuşturucu satabileceğiniz ve uyuşturucu temin edebileceğiniz her türlü site.
 • Her türlü yasal ve yasadışı pornografi içerik.
 • Her türlü warez paylaşım. (Film, oyun, müzik ve aklınıza daha ne geliyorsa)
 • Kiralık katil.
 • Yasadışı para kazanabileceğiniz sistemler.
 • Hack’e dair herşey
 • Silah tüccarları ve yasadışı silah alım, satımı.
 • Birçok terör örgütünün chat roomları.
 • İnsan üzerinde ki rus deneylerin videoları
 • Devlet belgeleri
 • Hırsızlar.
 • Ve aklınız alıp almadığı daha birçok şey.Peki Deep Web’e Girip Girmediğimiz Anlaşılabilir Mi?

  Tor Browser’ın şifrelemesi her ne kadar mükemmele yakın olsa da Deep Web’e girip girmediğiniz kolaylıkla anlaşılabilir.

Deep Web’te Seviye Olayı Nedir?

Birde Deep Web’te seviye dediğimiz bir olay var ki bu konuda pek fazla bilgiye sahip pek fazla insan yok. Kaç seviyenin bulunduğu bile resmen bir şehir efsanesi. Kimilerine göre 5 kimilerine göre 8 seviye bulunmakta. Peki seviye atladıkça ne oluyor? Deep Web’in 8 seviye olduğunu varsayarsak biz Tor Browser’dan .onion uzantılı sitelere girdiğimizde Seviye 4’te oluyoruz. Seviye 4’ten aşağısına sıradan browserlar ile de ulaşmak mümkün. Seviye 4’te yukarıda maddeler halinde saydığım herşeye ve fazlasına ulaşmak mümkün. Peki bunca kötü şey Seviye 4’te ise Seviye 8’de neler olabilir ki dediğinizi duyuyorum. Seviye 5’e geldiğimizde nükleer sistemlere dair bilgiler, çok ama çok üst düzey hackerlara ulaşmak mümkündür. Bu seviyenin bir diğer ismi de Marianas Web’tir. Seviye 6’ya geldiğimizde ise günümüzde bilinene en tehlikeli seviyedir. Ucu bucağı olmayan Deep Web. Devlet sırlarından tutunda kuantum teknolojisine kadar aklınıza gelen herşey. Hatta aklınıza gelmeyenler de dair. Kısacası uzak durmakta fayda var. En can alıcı noktaya geldik. Nasıl seviye atlayacağız? Bu günümüz teknolojisiyle (yani bizim sahip olduklarımızla) neredeyse imkansız. Hatta imkansız. Bu yüzden boşverin gitsin.Girmemenizi tavsiye ediyorum hayatınızı ve kendinizi seviyorsanız. !!!

Deep Web Seviyeleri

Lütfen DEEP WEB’i merak etmeyin ve girmeyin size merak ettiğiniz her şeyi burada yaziyorum lütfen bu alandan uzak durunuz…

Kaynaklar: http://mehmetayberk.com/deep-web-hakkinda-detayli-bilgi/

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir