Cumartesi , 25 Haziran 2022

Delicious Nedir Nasıl Kullanılır

Delicious Nedir?

Bundan yıllar önce yayın hayatına merhaba diyen Delicious ilk olarak 2005 Yılında Yahoo tarafından satın alındı. Yahoo’ya beklediğini kazandıramayan Delicious daha sonradan ise 2006 yılında YouTube kadrosu tarafından satın alınmıştır. Delicious günümüzde global anlamda en çok kullanılan sosyal imleme ve yer imi hizmetlerinden biridir. Bugün sosyal imleme teriminin hala kullanılıyor olmasının en önemli nedenlerinden biri de Delicious’un kullanıcılarına sunmuş olduğu deneyimdir.

Delicious Nasıl Kullanılır?

Delicious’un birçok farklı özelliği ve fonksiyonu mevcuttur. Bunlardan ilki ve en önemlisi sürekli kullandığınız favori yer imlerinizi içerisine aktarabiliyor olmanızdır. Delicious sayesinde artık favori yer imlerinizi internet tarayıcısı içerisinde barındırmak yerine sürekli ulaşılabilir olan Delicious hesabınıza aktarabilirsiniz. Böylece hangi internet tarayıcısını kullanıyor olursanız olun, Delicious sayesinde yer imleriniz asla kaybolmaz ve her platformdan ulaşılabilir hale gelir.

Delicious ile ayrıca etiketler sayesinde yeni konular ve yeni web siteleri de keşfedebilirsiniz. Sosyal imleme özelliği sayesinde popüler ve merak edilen konular hakkında paylaşılmış olan içeriklere göz gezdirerek önemli bilgileri ilk edinenlerin arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Delicious içerisinde ayrıca özel bir ağ oluşturarak sizin ilginizi çeken imleri diğer insanlarla da paylaşabilir hatta arkadaşlarınız ile aranızda üyelik bağı kurabilirsiniz. Delicious’u her platformda kullanmak isteyenlerdenseniz Andriod, iOS ve Windows Phone işletim sitemine sahip olan cihazlarınıza da uygulamasını yükleyerek Delicious’a her an bağlı kalabilirsiniz. Delicious’un tek olumsuz özelliği ise maalesef henüz uygulamaları ve web sürümünde Türkçe desteğinin yer almıyor olmasıdır.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir