Pazar , 3 Aralık 2023

Devlerin kapışması internette izlenme rekoru kırdı

Önceki akşam Barcelona ile Chelsea arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final mücadelesinin Medianova tarafından gerçekleştirilen internet canlı yayını, anlık olarak yaklaşık 60 bin kişi tarafından izlenerek rekor kırdı.

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’ın kusursuz yönetimiyle damga vurduğu, Barcelona ile Chelsea arasında oynanan Şampiyonlar Ligi yarı final mücadelesi büyük bir heyecana sahne olurken, karşılaşmanın internet canlı yayını da spor karşılaşmaları arasında bir rekora imza attı.

Küresel çapta “streaming” ve bulut bilişim çözümleri sunan Medianova tarafından gerçekleştirilen canlı yayın, anlık olarak yaklaşık 60 bin kişi tarafından izlendi. Toplam izlenme trafiğinin yüzde 7’sinin iPhone ve iPad gibi mobil cihazlardan geldiği karşılaşma böylece, Medianova’nın bugüne dek internetten canlı olarak yayınladığı yüzlerce futbol karşılaşması arasında en çok izlenen olarak rekor kırdı.
Medianova hakkında:
2005 yılında ABD’de kurulan Medianova, sahip olduğu geniş bilgi birikimi ve profesyonel ekibiyle küresel çapta “streaming” ve bulut bilişim çözümleri sunmaktadır. Medianova video ve audio streaming, Live TV encoding ve internet streaming alanında benzersiz ve geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir. Günde 1,5 milyar işlem yapan platformları ile Türkiye’nin lider servis sağlayıcısı Medianova, e-öğrenmeye yönelik streaming hizmetleri de sunmakta olup, farklı sektörlerdeki kurumların ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş katma değerli çözümler geliştirmektedir. Medianova ABD ve Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerini hem B2B hem de B2C’yi kapsayan bir anlayış ve inovatif bakış açısıyla sürdürmektedir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir