Cumartesi , 30 Eylül 2023

Dizilerde Oynamak İsteyenlere Özel Kariyer Sitesi

Türk sinema ve dizi endüstrisinin yeni yıldızlarını bulabilmek için de internet devreye girecek. İlk oyuncu kariyer sitesi açıldı.

Son yıllarda büyük bir ivme kazanan Türk sinema ve dizi endüstrisi, yaşanan bu hızlı yükselişle birlikte özellikle birbirinden farklı karakterler için, uygun yetenek ve oyuncuları bulma konusunda ciddi bir sıkıntı yaşıyor.

Bu ihtiyaçtan yola çıkılarak hazırlanan “Oyuncu Fabrikası” bir yandan oyuncuların kariyerlerini ilerletmelerine yardımcı olmak, daha çok projede yer almalarını sağlamak bir yandan da yapımcıların aradıkları yeni yeteneklere  “daha hızlı ve kolay” bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için oluşturulmuş bir kariyer ve iletişim sitesi olarak yayına başladı. Site, sinema sektörünün içinden gelen deneyimli yönetmenler,  yapımcılar ve iş odaklı internet servislerinde uzman bir ekip tarafından işletiliyor.

“Oyuncu Fabrikası”  hem konsepti hem de sunduğu teknoloji ve hizmetlerle “Türkiye’deki İlk Oyunculuk Kariyer Sitesi” olarak göze çarpıyor. Tüm İnternet kullanıcılarına açık olan siteye hem yapımcılar, hem oyuncular, hem de oyuncu olmak isteyen adaylar hiçbir ücret ödemeden üye olup tüm avantajlardan yararlanmaya başlayabiliyor.

Oyuncular için kariyer sitesi
Yeteneği olduğuna inanan ve oyuncu olmak isteyen; fakat sektörü yeteri kadar tanımayan kişiler için bir iletişim ve kariyer platformu olarak konumlandırılan Oyuncu Fabrikası; aynı zamanda  profesyonel oyuncuların da kendileri için uygun olan daha fazla sayıda proje içinde yer almalarını sağlayarak kariyer planlamalarında rol oynayacak önemli bir araç rolünü de üstleniyor. Platform buna ek olarak; yapımcı, prodüktör, TV kanalları ve yönetmenler gibi kurumsal kullanıcılara ulaşmada bir köprü görevi yaparak, oyuncuların kendi iş ağlarını kolay ve etkili bir şekilde büyütebilmelerine yardımcı oluyor.
 
Platformun en önemli ayrıcalığı “On-Line Değerlendirme”yi etkin kılan teknolojik özellikleri barındırıyor olması. Bu özelliği sayesinde platforma üye olan herkes kendilerine sunulan  tanıtıcı metni kamera karşısında okuyor ve profillerine yüklüyor. İş ilanları ve yeni projelerle ilgili güncel bilgiler oyuncu ve oyuncu adaylarına güncel olarak mesajla iletiliyor; başvurular sistem üzerinden rahatça takip edilebiliyor.  

Yapımcılar ilanlara başvuran tüm oyuncuları “Başvurular” kısmından izleyebiliyor, beğendikleri adayları Seçtiğim İlanlar kısmına ekleyebiliyor. Aynı zamanda arzu ederlerse burada yer alan oyunculara yine on-line olarak hazırladıkları seçme metnini göndererek; onlardan gelen videolar üzerinden kolaylıkla ilk seçmeleri gerçekleştirebiliyorlar.

Oyuncular için Türkiye’nin ilk ve tek iş odaklı iletişim ve kariyer sitesi olan Oyuncu Fabrikası hakkında daha detaylı bilgi almak ve üye olmak için www.oyuncufabrikasi.com adresi ziyaret edilebilir

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

12 comments

 1. ben oyuncu olmak için doğmuşum inşallah bir gün bende oyuncu olurum evde izlediğim filimlerdeki diyologları hemen ezberliyorum onların söylediklerini tekrarlama gibi bir alışkanlığım var bu yüzden rahatça oyuncu olabilirim inşallah bu yorumumu görürlerde birşeyler yapmaya çalışırlar ::D

 2. oyuncu olmak istiyorum manken gibiyim

 3. Almanyadan geliyorum almancam var daha önce 3 sene tiyatro egitmi gördüm yurt disinda Türkiyeye kesin dönüs yaptim ve kendime güveniyorum

 4. bnde oyuncu olmak istiyorumm <3

 5. Hâla keşfedilmemiş olmam beni çok şaşırtıyor

 6. 28 yaşınadayım belki birğün ufak bir rol bile olsa oynamak çok isterim hedefim de var elbet birgün olucak buna kalben inanıyorum fakat tek korkum halfabedeki bazı harfleri söyleyememek onada bir çağre bulunur elbet

 7. 25 YAŞİNDAYIM CEVREM BENI COK SEVIYORLAR HERKES BI FLIMDE OYNAMAMI ISTIYORLAR BENDE İSTİYORUM

 8. 14 yaşındayım okulumuzun tiyatro oyunlarının hepsinde iyi roller aldım.10 yaşından beri tiyatro etkinliklerinde yer alyorum.Şarkı söylüyor gitar vb. şeyler çalabiliyorum ve tek istediğim dizilerdede bu yeteneğimi göstermek =))

 9. bence oyunculuk yetenek isteyen bir iştir . Yeteneğim olduğuna inanıyorum ve hayalim oyuncu olmak hayalimi gerçekleştirmek istiyorum

 10. bn oyunculuğu çok iyi bir şekilde yaparım .. o konuda çok ciddiyim .

 11. bnde bir oyuncu olmak istiyorum inşallah olurum ben bu şsteye adımı yazdıracağıma inanıyorum ..

 12. Fabrika?!
  Neden neden!

  Ayrıca bu minvalde en az bir site olduğunu biliyorum ve araştırmamı birkaç yıl önce yapmıştım.
  Şimdi aklıma gelmiyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir