Pazartesi , 3 Ekim 2022

Dizimag Tekrar mı Açıldı?

Warner Bros’un şikayetiyle kapatılan yabancı dizi platformu Dizimag, yeni adresiyle geri mi döndü? Bu yazımızda bunu açıklayacağız. Son zamanların en büyük web sitesi kapatma operasyonlarından olan Dizimag için geçtiğimiz haftalarda bomba bir karar alınarak, kurucu ve çalışanlarının bilgisayarlarına el konulmuş, hapis cezası istemiyle yargılanmak üzere mahkemeye sevkedilmişti.

Telif haklarının ihlali söz konusu olduğu gerekçesiyle Digiturk’un de aralarında bulunduğu Warner Bros’un da işin içinde olduğu bilinen dava için mahkeme kararı bekleniyor. Dizimag.com, Dizimag1.com ve Dizimag2.com gibi uzantıların da kapatılmasın ön ayak olan Digiturk, illegal olduğu bilinen siteye göz açtırmıyordu. Sonunda site pes etmiş yeni bir uzantıyla da internette barınamaz olmuştu.

Geçtiğimiz bir kaç gün içinde  dava süreci henüz sonuçlanmamışken, kim tarafından açıldığı belli olmayan bir çok Dizimag sitesi yayına girdi. Bir çok site dizimag’ın teması ile kendisinin dizimag olduğunu iddia etmeye başladı. Ttwitter’da çakma Dizimag siteleri reklam yapmaya başladı.

Dizimag hakkında sosyal medya kullanıcıları ne dedi?

https://twitter.com/lavantareceli/status/420642611037483009

https://twitter.com/varolamayan/status/420641514432106496

https://twitter.com/busragkdmn/status/420635948938829824

Şüphesiz yabancı dizileri sosyal medya kullanıcıları ile anında buluşturan ve ciddi bir altyazı desteği sağlayan Dizimag’ın yeri dolmayacak gibi duruyor. Dizimag tekrar açılmadı. Sosyal medya kullanıcıları ise durumdan hayli şikayetçi.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir