Salı , 9 Ağustos 2022

Dizüstünde incelik: Exper UltraNote

Yenilikçi bilgisayar üreticisi Exper, dizüstü bilgisayarlarda değişimin öncüsü olarak gösterilen Ultrabook pazarına hızlı bir başlangıç yaptı. UltraNote adıyla serinin ilk 2 üyesini satışa sunan Exper, bilgisayar tutkunlarına incelik, hafiflik, hız ve güvenliği aynı anda sunuyor. 14 inç büyüklüğünde ve 18 milimetre inceliğinde tasarlanan yeni Exper’ler, şık ve dayanıklı tasarımının yanı sıra yüksek performansı ve ulaşılabilir fiyatıyla da dizüstündeki değişime yeni bir boyut kazandıracak


Bilgisayar kullanıcılarını her yeni ürününde ileri teknolojiyle buluşturan Exper, 2012 yılının en çok konuşulan ürün grubu Ultrabook pazarına UltraNote ile hızlı bir giriş yaptı. 14 inç büyüklüğünde ve 18 milimetre inceliğinde üretilen UltraNote kategorisinin ilk 2 modelini bilgisayar tutkunlarının beğenisine sunan Exper, ultra şık tasarımlı ve kullanıcısına yüksek performans sunan yeni bilgisayarlarıyla, dizüstündeki değişime yeni bir boyut kazandırıyor.

ULTRA ŞIK, ULTRA HIZLI

Alüminyum-Magnezyum alaşımlı zarif ve dayanıklı kasasıyla bulunduğu ortamda tüm dikkatleri üzerinde toplayan Exper UltraNote, 18 milimetre inceliği ile kullanıcısına taşıma kolaylığı ve maksimum mobilite vadediyor. Intel’in Core i5 işlemcisiyle donatılan UltraNote ürün grubu, minimum enerjiyle çoklu görevlerin üstesinden çok daha hızlı geliyor. Tam şarjla 6,5 saatin üzerinde çalışma imkanı tanıyan Exper UltraNote, bir taraftan şarj endişelerine son verirken, diğer taraftan Intel Rapid Start teknolojisi sayesinde uyku modundan sadece 5.5 saniyede çıkarak çalışmaya hazır hale geliyor.

HER ZAMAN GÖREVE HAZIR

Zarif ve minimal tasarımıyla sadece göz doldurmakla kalmayan UltraNote, kasa bileşenlerine ek olarak sahip olduğu teknolojileriyle minimum ısı üretimiyle de dikkatleri üzerinde topluyor. İnce tasarımına rağmen zengin sistem bileşenlerini üzerinde barındıran UltraNote, 3 USB yuvası, Bluetooth 3.0, ethernet ve kablosuz ağ bağlantı desteğiyle de kullanıcısını yarı yolda bırakmıyor. SSD disk teknolojisi ile dosya erişim hızını zirveye taşıyan Exper UltraNote, Smart Response teknolojisi ile sık kullanılan dosya ve uygulamalarda kullanıcısını tanıyıp birkaç tıklama ile erişilmesini sağlıyor. Ürün 4 GB DDR3 belleğiyle de tüm zorlu görevleri göz açıp kapatıncaya kadar hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.

GÖZ KAMAŞTIRAN EKRAN

Tasarımdaki şıklığı 14 inç boyutundaki ekranıyla bütünleştiren Exper, 1366×768 piksel çözünürlüklü parlak ekranıyla kullanıcıları daha fazla renk derinliği, net ve canlı görüntülerle buluşturuyor. Intel HD Graphics 3000 ekran kartıyla çalışmayı, film izlemeyi ve oyun oynamayı tam anlamıyla keyfe dönüştüren Exper UltraNote, Smart Connect teknolojisi sayesinde ise sistem kapalıyken bile, e-postaların, sık kullanılan uygulamalarla sosyal ağların sürekli ve otomatik olarak güncellenmesini sağlıyor. UltraNote ile birçok yeni teknolojiyi kullanıcılarıyla buluşturan Exper, internet ortamında da maksimum koruma vadediyor. Identity Protection teknolojisi ile Exper UltraNote kullanıcıları internet hesaplarında ve en sevdiği web sitelerinde artık daha güvenli gezinebilecekler.

ÇALINMAYA KARŞI KORUMALI

Exper UltraNote, Anti-Theft teknolojisiyle de bilgisayarların çalınma ya da kaybolma korkusunu tarihe karıştırıyor. Bu özellik sayesinde bilgisayarlar çalındıklarında ya da kaybolduklarında cihaz merkezden gönderilen sinyalle kilitlenebiliyor. Bilgisayar bulunduğunda kullanıcılar verilerine ya da dijital içeriğine hiçbir zarar vermeden kolayca yeniden etkinleştirebiliyor. Exper’in UltraNote’ları www.exper.com.tr/Ultranote.aspx adresinden, 800’ü aşkın Exper bayisi ya da teknoloji zincir marketlerinden incelenebiliyor. Türkiye genelinde 200’ü aşkın teknik servisin yanı sıra 7 gün 24 saat çağrı merkezi desteği sunan Exper’in dizüstünde incelik, hafiflik, hız ve güvenliği aynı anda sunan yeni UltraNote ürünlerinin teknik özellikleri ise şöyle;

TEKNİK ÖZELLİKLER

Exper UltraNote L4B-C02
İşlemci Intel® Core™ i5-2467M
İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Premium
Chipset Intel®HM65
Bellek 4 GB DDR3
Hard Disk 128 GB SSD
Ekran Kartı Intel® HD Graphics 3000
Ekran 14 inç Parlak ekran (1366×768)
Hoparlör Tümleşik stereo hoparlör
Ethernet Tümleşik 10/100/1000 Mbps Ethernet
Wireless 802.11 b/g/n kablosuz ağ bağlantısı
Webcam 1.3 MP
Diğer Kart okuyucu, 3x USB 2.0 port, Bluetooth 3.0, headphone jack, line-in, HDMI
Boyutlar 333 x 229 x 18 mm
Ağırlık 1.678 gram
Fiyat 969 $ + KDV

 

 

Exper UltraNote L4B-C03
İşlemci Intel® Core™ i5-2467M
İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Premium
Chipset Intel®HM65
Bellek 4 GB DDR3
Hard Disk 256 GB SSD
Ekran Kartı Intel® HD Graphics 3000
Ekran 14 inç Parlak ekran (1366×768)
Hoparlör Tümleşik stereo hoparlör
Ethernet Tümleşik 10/100/1000 Mbps Ethernet
Wireless 802.11 b/g/n kablosuz ağ bağlantısı
Webcam 1.3 MP
Diğer Kart okuyucu, 3x USB 2.0 port, Bluetooth 3.0, headphone jack, line-in, HDMI
Boyutlar 333 x 229 x 18 mm
Ağırlık 1.678 gram
Fiyat 1.125 $ + KDV

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir