https://juragankomik.com
Perşembe , 30 Mayıs 2024

Dolmuş Driver ile Yolların Kralı Siz Olun [İnceleme]

Mobil uygulamalar, akıllı telefonların hayatımızda daha fazla yer almasıyla artık vazgeçilmezlerimiz arasına girdiler. Evde, işte, vapurda, otobüste vb. herkesin kafası eğik ve gözü, elindeki akıllı cihazda. Kimisi internette dolaşıyor, kimisi oyun oynuyor. Mobil uygulama pazarında çok az payı olan ülkemizden çıkan örnekler ise her zaman bizi biraz da olsa sevindirmiştir. İşte şimdi bu örneklerden birini sizlere sunuyorum: Dolmuş Driver!

Dolmuş Driver, İstanbul trafiğinde, üç farklı karakter ve üç farklı güzergahta “dolmuşçuluk” yapabileceğimiz bir oyun.

Güzergahlarımız: Bakırköy-Taksim, Beşiktaş-Taksim ve Kadıköy-Taksim

Karakterler: Genco, Dayı ve Kral

İlk oynamaya başladığımızda bize verilenler bir dolmuş ve bir güzergah. Bir de en düşüğünden NOS. Her kullanıcı bir miktar para ile dolmuşçuluğa adım atıyor. Güzergahlarda toplanan yolcular ve bunların indi-bindi noktalarına bırakılması ile para kazanılıyor. EDS şeridini uzun süre işgal ettiğimizde para kaybediyoruz ve araçlara yandan ve arkadan çarptığımızda oyun bitmiş oluyor. Fakat NOS açıkken yandan çarpma yapabiliyoruz. NOS biriktirmek için ise ters şeritten gitmek ya da araçlara çok yakından geçmek gerekiyor. Para biriktirdikçe daha kuvvetli NOS sistemleri alabiliyor ya da yeni karakterler ve güzergahlar açabiliyoruz.

Oyun içi atmosfer de es geçilmemiş. Farklı karakterlerden gelen yorumlar ve şoförün karşılıkları oyuna eğlence katan unsurlardan. Fakat, aracın hızlanması ve performansı yüksek olmayan cihazlarda kullanırken yaşanan ani donmalar oyunu biraz çekilmez kılıyor. Güzergahların ve karakterlerin bir getirisinin olmaması da oyundaki sürekliliği etkileyen faktörlerden.

Oyun Android kullanıcıları için ücretsiz. iPhone kullanıcıları ise ufak bir meblağ karşılığı oyunu indirebiliyorlar.

Geliştiricinin internet sitesine ulaşmak ve oyunu indirmek için: http://www.gripati.com/games/dolmus-driver/

Oyunun oynanış videosu:

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir